هنر و تجربه: کوئنتین تارانتینو کارگردان صاحب‌سبک و برنده اسکار آمریکایی اعلام کرد که فیلم آخرش «هشت نفرت انگیز» را با دو نسخه تدوین شده متفاوت روانه پرده سینماها می‌کند.

«هشت نفرت انگیز» قرار است دو هفته پس از اکران اولیه به صورت نسخه ۷۰ میلبیمتری، در یک نسخه دیگر هم در دسترس قرار می‌گیرد که هم کوتاه‌‌تر است و هم تفاوت‌های اساسی با فیلم اول دارد. نسخه اول ۷۰ میلیمتری، دارای یک پیش‌درآمد و یک تنفس میان دو بخش است و در سه ساعت و دو دقیقه نمایش داده می‌شود. طبق اعلام تارانتینو نسخه دیگر ۶ دقیقه کوتاه‌تر است و بدون تنفس ۱۲ دقیقه‌ای بین دو بخش اکران می‌شود. این کارگردان برنده دو جایزه اسکار قصد ندارد نسخه جدید تدوین شده را به صورت گسترده اکران کند و معتقد است نسخه بلندتر کمی متفاوت‌ است .

تارانتینو می‌گوید: «نسخه ۷۰ میلیمتر یعنی ۷۰ میلی متری. یعنی پول داده‌ای و بلیت خریده‌ای و آنجا نشسته‌ای تا لذت ببری. اما من تغییراتی داده‌ام و سکانس‌هایی انتخاب کرده‌ام که آنهایی که دیجیتال را دوست دارند هم بتوانند لذت خاص خودشان را ببرند.»

سابق بر این در سال ۲۰۰۸ هم فیلم دو قسمتی «چه» ساخته استیون سودربرگ به دو شکل ۷۰ میلیمتری و دیجیتال اکران شد. گفتنی است نسخه تدوین شده دوم تارانتینو قرار است در ۱۰۰ سالن به نمایش درآید.