هنر و تجربه:۱۳ فیلم کوتاه از ۸ کشور آسیایی در بخش مسابقه کشورهای آسیایی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، با یکدیگر رقابت می کنند.

به گزارش روابط عمومی سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بخش مسابقه کشورهای آسیایی برای تقویت روابط فرهنگی میان کشورهای قاره آسیا برگزار می شود و طبق برنامه ریزی انجام شده، ۱۳ فیلم کوتاه از ۸ کشور آسیایی در این بخش به رقابت با یکدیگر می پردازند.

فیلم‌سازانی از کشورهای تایوان، هندوستان، ژاپن، کره و سنگاپور هر کدام با دو اثر و کشورهای چین، ترکیه و ایران هر کدام با یک فیلم در این بخش از جشنواره حضور دارند.

فیلم‌های «دخترک خرچنگی» به کارگردانی جوزف (چن چیه) اچ اس یو و «جزیره» ساخته سی.جی شی از تایوان، «هدیه خداحافظی» به کارگردانی گائوری وارودی و «هویت» ساخته سوبهاموی شترجی از هندوستان، «شهر الکترونیکی» به کارگردانی تونی مولن و «خانه» ساخته یوسژ آنجی نواِن از ژاپن، «دام عسل» به کارگردانی مو شا و «سیسیفوس هنگام کار» ساخته سئونگمو سانگ از کشور کره جنوبی، «اسب بازنده» به کارگردانی ماکسیم داشکین و «هیر» ساخته هانی سینگ از سنگاپور، «پیش از آن که ماه کامل شود» به کارگردانی لو دانلی اِون از چین، «یک روز طولانی» ساخته جِنک اِرتورک از ترکیه و «آغی» به کارگردانی یوسف کارگر از ایران به این بخش از جشنواره راه پیدا کرده‌اند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد.