هنر و تجربه: جشنواره فیلم ساندنس با برنامه‌ای جدید قصد دارد از نسل بعدی فیلم‌سازان مستقل حمایت کند. این فستیوال با همکاری شرکت ادوب (Adobe) قصد دارد تا برای جوانان فیلم‌ساز بین ۱۸ تا ۲۴ ساله فرصتی را فراهم کند تا دسترسی مستقیم به تجربیات فیلم‌سازی، از جمله حضور در جشنواره فیلم ساندنس داشته باشند.

در این برنامه که «پروژه ۱۳۲۴» نام گذاری شده است مسابقه فیلم کوتاهی برای ۱۸ تا ۲۴ ساله‌ها برگزار می‌شود و از بین متقاضیان، پنج نفر برگزیده فرصت حضور در فستیوال فیلم ساندنس در آمریکا را خواهند داشت. بر این اساس از تاریخ ۲۹ اکتبر تا ۱۶ نوامبر، جوانان فیلم‌ساز می‌توانند فیلم‌های کوتاه ۱ تا ۸ دقیقه‌ای خود، با برداشتی آزاد از تم و موضوع «بعد از این چه خواهد شد؟» (What’s Next)، را در وبسایت project1324.com آپلود کرده و در این مسابقه شرکت کنند.

فیلم‌های متقاضای به لحاظ مهارت و کیفیت بصری، برداشت‌های خلاقانه از موضوع مورد نظر، ارائه نگاه ویژه و اریژینال، قصه گویی نوآورانه و پرداخت شخصیت یا موضوع مورد بررسی و قضاوت قرار می‌گیرند. برگزیدگان علاوه بر فرصت شرکت در جشنواره ساندنس،اسکان و بلیط پرواز رایگان،  امکان ارتباط با تیم برگزاری جشنواره و شرکت در نمایش فیلم‌ها و مراسم‌ها را نیز خواهند داشت.

کری پوتنام مدیر اجرایی جشنواره ساندنس در مورد هدف این برنامه می‌گوید: «ساندنس همیشه با کشف و شهود و تمایلش برای ارتقای نگاه‌های نو نسل جدید داستانگو‌ها تعریف می‌شود. می‌خواهیم از جوانان علاقه‌مند درخواست کنیم تا دوربین‌ها و آیفون‌هایشان را بردارند و به ما نشان دهند که در ذهنشان چه می‌گذرد.»

منبع: ایندی وایر