هنر و تجربه: فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی»  به کارگردانی بهتاش صناعی‌ها توانست عنوان بهترین فیلم جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا را بدست آورد.

پنجمین دوره جشنواره فیلمهای ایرانی در استرالیا در حالی بهترین فیلم خود را شناخت که مجموعه­‌ای از بهترین فیلم‌های یک ساله اخیر  سینمای ایران در این جشنواره شرکت داشتند و در پنج شهر مهم استرالیا به روی پرده رفتند که در نهایت فیلم «احتمال باران اسیدی» نخستین ساخته صناعی ها موفق به کسب جایزه بهترین فیلم ( جایزه نتپک) از  این جشنواره شد.

در بیانیه نهایی هیئت داوران که از سینماگران و هنرمندان مطرح استرالیایی تشکیل شده است و رئیس بخش سینمایی مرکز هنرهای تصویری استرالیا ریاست آنرا به عهده داشت، آمده است:« “احتمال باران اسیدی” داستانی شاعرانه و با روایتی کاملاً ساده و طبیعی و در عین حال زیبا دارد. بازی‌های قوی و صادقانه شخصیت‌های اصلی فیلم، ما را تحت تاثیر قرار داد. موضوع تنهایی به شکلی فوق‌العاده در این فیلم پرداخت شده است.»

سال گذشته فیلم «ماهی و گربه» به کارگردانی شهرام مکری توانسته بود این جایزه را از آن خود کند. فیلم «احتمال باران اسیدی» در سی و سومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم‌نامه در بخش نگاه نو و نامزد جایزه بهترین فیلم در بخش هنر و تجربه شد و برای نمایش در ایران در انتظار پروانه نمایش به سر می‌برد.  شمس لنگرودی، مریم مقدم و پوریا رحیمی سام بازیگران اصلی این فیلم هستند.