هنروتجربه: به گزارش روابط عمومی سی‌ودومین جشنواره فیلم کوتاه تهران، امسال در یکی از بخش‌های جنبی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران شاهد حضور تعدادی از آثار برگزیده در بخش «ویدیو آرت» خواهیم بود. این بخش به‌صورت غیررقابتی برگزار می‌شود و در آن ۲۰ اثر از هنرمندان ۱۱ کشور جهان به نمایش درمی‌آید.

کشور فرانسه با ۷ اثر به نام‌های «شبکه خورشیدی» به کارگردانی سوفی بوسلی، «سایه‌های زمان» ساخته فرانک مارشان، «بچه‌های هاملین» به کارگردانی کورِنتین پرو، «اشباح» ساخته دامیِن سِربان، «شکستگی» به کارگردانی باب کوهن، «پیوستگان» ساخته ناتالیَن بوشه، «کانال آبی آبی» به کارگردانی بریژیت بادیه، کشور آلمان با ۴ اثر به نام‌های «اکستروپیا» ساخته آرنه اشتراکهولدر، «زیباست، آیا هنر است؟» به کارگردانی یان رِوینکِل، «بیا و بمیر» ساخته ایرینا آرمز، «شاید زمان نیز مانند یک سمندر مکزیکی باشد» به کارگردانی ماریا مانِستِرنی در این بخش حضور دارند.

همچنین کشور ژاپن با فیلم «دنیای ارواح» به کارگردانی جِروم بولبِس، فنلاند با اثر «اشعار سیارات» ساخته یوکا پکا یالووارا، برزیل با فیلم «صدای فیلم» به کارگردانی سزار گانانیان، آمریکا با اثر «اوریشز» ساخته سانتیاگو اِشِوِری، کانادا با فیلم «امواج شب» به کارگردانی پاترییک برگِرون، لهستان با فیلم «هم‌دردان» ساخته کریشتف، بلژیک با اثر «رویاهای کوچک» به کارگردانی ویلکی برانسون، نروژ با فیلم «سفر» ساخته علی پرندیان و هلند با اثر «هنر پرواز کردن» به کارگردانی یان فان ایکِن در این بخش غیررقابتی حضور دارند.

 ۱۷ فیلم  تجربی، ۴ اثر مستند، ۷ فیلم انیمیشن و ۳ اثر داستانی در بخش ویدیو آرت این جشنواره حضور دارند.سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه در تهران برگزار خواهد شد.