هنر و تجربه: جلسه هم اندیشی گروه هنر و تجربه اصفهان با حضور دبیران کانون‌های فیلم و عکس دانشگاه‌های اصفهان شامگاه روز گذشته ۲۱ مهرماه در سینما ساحل شهر اصفهان برگزار شد.

در این نشست صمیمانه که با حضور سید مصطفی حسینی معاونت امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان، سید محمد طباطبایی سرپرست انجمن سینمای جوان استان اصفهان و دبیران کانون‌های فیلم و عکس دانشگاه‌های اصفهان، علوم پزشکی، صنعتی، خمینی شهر و دانشگاه آزاد اسلامی واحد اصفهان برگزار شد، راهکارهای همکاری متقابل دانشگاهها و گروه هنر و تجربه و انجمن سینمای جوان بررسی شد و مقرر گشت با برنامه ریزی منسجم کارگاه‌های آموزشی در زمینه‌های نقد و تحلیل فیلم به صورت مشترک برگزار شده و همچنین اطلاع رسانی درباره گروه هنر و تجربه در دانشگاه‌ها به صورت بسته‌های دانشجویی و ارائه تسهیلات جهت دانشجویان انجام گیرد.

سید مصطفی حسینی مدیر سینما ساحل اصفهان و معاونت امور سینمایی حوزه هنری استان اصفهان به سایت هنر و تجربه گفت: «ما جلسات دیگری هم در این راستا قبلاً داشته‌ایم. کانون‌های فیلم دانشگاه‌های اصفهان حدود ۳ تا ۴ هزار نفر عضو فعال دارد که قرار شد عضو انجمن هنر و تجربه شوند و در اطلاع رسانی و تبلیغات برای این گروه نیز فعالیت کنند. همچنین برای آنها تسهیلاتی از جمله ارائه بلیط نیم‌بها برای دیدن فیلم‌های هنر و تجربه در نظر گرفته شده است. حتی قصد داریم در صورت امکان، سالنی در دانشگاه صنعتی اصفهان را کلاً اختصاص به نمایش فیم‌های هنر و تجربه بدهیم. برگزاری جلسات نقد و بررسی فیلم‌های این گروه با حضور عوامل آنها هم از جمله برنامه‌های ماست و امیدواریم که بتوانیم با بهره گیری از سازندگان فیلم‌ها، کارگاه‌هایی آموزشی در حوزه فیلم‌سازی نیز برگزار کنیم». حسینی همچنین در مورد نقش قشر دانشگاهی در معرفی هنر و تجربه خاطرنشان کرد: «دانشجویان و دانشگاهیان تأثیر فوق‌العاده‌ای از این جهت دارند. درست است که فیلم‌هایی نظیر “پرویز” و “ماهی و گربه” مخاطب عام را هم جذب کرده‌اند اما تماشاچی اصلی فیلم‌های هنر و تجربه غالباً قشر فرهنگی، دانشجو و تحصیلکرده است. با توجه به اینکه دانشجویان اصفهان از شهرهای مختلف هستند می‌توانند سفیر بسیار خوبی برای هنر و تجربه باشند.»