هنر و تجربه: پس از اینکه در هفته گذشته اعلام شد که جنیفر لارنس بازیگر برنده اسکار فیلم «نمایشنامه نقاط روشن» به دلیل مشکلات زمان‌بندی کارهایش نمی‌تواند در فیلم «پروژه رزی» نقش آفرینی کند، ریچارد لینکلیتر که کارگردان این فیلم  نیز از حضور در آن انصراف داد.

آخرین فیلمی که لینک‌لیتر ساخته «هر کسی سهم می‌خواهد»، اثری ورزشی در مورد تلاش تعدادی دانشجو برای تشکیل یک تیم بیس بال است که قرار است برای نیمه اول سال آتی میلادی اکران شود. لینک‌لیتر اما بعد از موفقیت «پسربچگی» در فصل جوایز  امید داشت تا با حضور جنیفر لارنس، «پروژه رزی» را در زمستان امسال کلید بزند که با کناره‌گیری این بازیگر، لینک‌لیتر نیز از پروژه خارج شد.

«پروژه رزی» بر اساس رمان گرایمی نوشته شده و دو تیم دو نفره مسئولیت تهیه و نوشتن فیلم‌نامه پروژه رزی را بر عهده دارند؛ مت تالماک و مایکل کاستیگان تهیه کننده فیلم هستند و اسکات نوستاتر و مایکل وبر (نویسنده‌های «بخت پریشان ستاره‌های ما») هم سنارویوی آن را نگاشته‌اند .داستان پروژه رزی در مورد یک استاد ژنتیک دانشگاه است که روابط عمومی اجتماعی ضعیفی دارد و به ادعای خودش روشی علمی ابداع کرده تا آدم بتواند همسری که کاملا مناسبش باشد را پیدا کند اما خودش با رزی آشنا می‌شود که معادلات و اختراعش را برهم می‌زند.