هنروتجربه: بهتاش صناعی‌ها کارگردان فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی» از صدور پروانه نمایش این فیلم برای اکران در گروه «هنر و تجربه» خبر داد.

بهتاش صناعی‌ها کارگردان فیلم سینمایی «احتمال باران اسیدی» در گفتگو با خبرگزاری مهر، با اشاره به صدور پروانه نمایش این فیلم سینمایی گفت:« این پروانه نمایش برای گروه سینمایی «هنر و تجربه» صادر شده و با این پروانه اجازه نمایش فیلم در سرگروه‌های دیگر را نداریم. البته نمایش در گروه هنر و تجربه جدا از اهمیت و جایگاه ویژه در سینمای مستقل، فرصت مغتنمی است که بتوانیم فیلم را نمایش دهیم تا علاقه‌مندان به این فیلم بتوانند آن را روی پرده سینما ببینند.»
او هم‌چنین درباره اصلاحات و تغییراتی که روی فیلم برای دریافت پروانه نمایش اعمال شده است، توضیح داد: «اصلاحاتی به فیلم وارد شده ولی از نظر من این اصلاحات آسیبی به کلیت فیلم وارد نکرده است.»
این کارگردان در پایان افزود: «احتمال باران اسیدی قرار است به زودی اکران شود ولی زمان دقیق اکران آن توسط گروه هنر و تجربه اعلام می‌شود.»

فیلم «احتمال باران اسیدی» در سی‌وسومین جشنواره فیلم فجر در بخش هنر و تجربه به نمایش درآمد و موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم‌نامه و نامزد دریافت سیمرغ بلورین بهترین فیلم شد. این فیلم در چند جشنواره جهانی هم نظیر زوریخ، بمبئی و… حضور داشته‌است.
شمس لنگرودی، مریم مقدم و پوریا رحیمی سام بازیگران اصلی این فیلم هستند. احتمال باران اسیدی درباره منوچهر شصت ساله است که از اداره دخانیات بازنشسته شده اما هم چنان از سر بیکاری هر روز به اداره می رود، مادرش تا زنده بود آرزوی ازدواج او را داشت اما منوچهر هیچ دوستی ندارد به جز خسرو…..