هنر و تجربه: «دو» به کارگردانی سهیلا گلستانی به عنوان یکی از فیلم‌های بخش مسابقه فیلم‌های اول جشنواره «شب‌های سیاه» در تالین استونی انتخاب شد. گلستانی سال قبل نیز با بازی در فیلم «امروز» ساخته رضا میرکریمی که جایزه منتقدین این جشنواره را گرفت، در فستیوال شب‌های سیاه تالین حضور دارد.

نوزدهمین دوره جشنواره شب‌های سیاه در کشور استونی که برای اولین بار بخش رقابتی فیلم‌های اول را برگزار می‌کند، امسال از فیلم «دو» اولین ساخته بلند سهیلا گلستانی در مقام کارگردان برای حضور در این رویداد سینمایی دعوت به عمل آورد. در این بخش، ۱۴ فیلم از کشورهایی چون کلمبیا، استرالیا، ایران، آمریکا، استونی، جمهوری چک، نروژ، روسیه، هند، کره جنوبی و آرژانتین برای کسب جایزه بهترین فیلم اول جشنواره با هم رقابت خواهند کرد.

در خلاصه داستان فیلم «دو» به کارگردانی و نویسندگی سهیلا گلستانی و تهیه ‌کنندگی پرویز پرستویی آمده است: «مردی از آلمان به ایران می‌آید تا خانه قبلی‌اش را بفروشد». پرویز پرستوئی، مهتاب نصیرپور، سوگل خلیق، محمد ربانی و سارا قراچه‌داغی از جمله بازیگران این فیلم هستند که اولین بار در سی وسومین جشنواره فیلم فجر به روی پرده رفت.

نوزدهمین جشنواره فیلم «شب‌های سیاه» از تاریخ ۱۳ تا ۲۹ نوامبر (۲۲ آبان تا ۸ آذر) در کشور استونی برگزار می‌شود.