هنروتجربه: فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانی روح‌الله سهرابی که از ۲۸ شهریور ۱۳۹۴ در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد، داستان زندگی احسان را روایت می‌کند که پس از ۲۵ سال به ایران بازمی‌گردد تا با بهترین دوست خود که زندگی‌اش را مدیون اوست برای آخرین بار تجدید دیدار کند. همین مساله اتفاقات ناخواسته دیگری را برای او رقم می‌زند. این فیلم که در ژانر دفاع مقدس به نمایش درآمد حدود سه هفته بعد از نمایش خود، برای مادران شهدا اکران‌های خصوصی داشت. لازم به ذکر است اولین این اکران‌ها در ۲۰ مهر، در سالن اسوه نمایش داده شد و بعد از آن در شب گذشته (۲۵ مهر) در دارالشهدا تهران به نمایش درآمد. این اکران با استقبال گرم مادران و خانواده‌هاى شهدا مواجه شد. دراین مراسم که عوامل فیلم از جمله روح‌الله سهرابى کارگردان، فرهادگلى تهیه‌کننده، سیدمرتضى مصطفوى نویسنده، سیامک ادیب بازیگر و…حضور داشتند.
پس از نمایش فیلم از میان حاضرین چند مادر شهید روى صحنه حاضر شده و درباره فیلم و زندگى خود و شهادت فرزندانشان صحبت کردند. در ادامه نیز روح‌الله سهرابی کارگردان فیلم برای بیان توضیحاتی درباره  فیلم و چگونگی ساخت آن به روى صحنه دعوت شد اما او ترجیح داد حضار ابتدا صحبت‌هاى مادرشهید منصورى که قصه فیلم برگرفته از زندگى اوست را بشنوند. نصرت شاه نظرى، مادر شهید داود منصورى که در نقش خود در فیلم نیز ایفاى نقش مى‌کند،گفت:« من داوود را از دست دادم اما صدها و هزاران داوود دیگر بدست آورده‌ام که همیشه مرا شرمنده لطف و محبتشان مى‌کنند.  از آقاى سهرابى و آقاى گلى خیلى ممنونم که این همه زحمت کشیدند و این فیلم را تولید کردند و امیدوارم بازهم از این فیلم‌ها تولیدکنند.» روح‌الله سهرابى هم با بیان سخنان کوتاهی درباره غرق شدن جامعه در روزمرگى و تن دادن به مسایل کم ارزش زندگى گفت:« فراموش نکنیم چه مسیرى را پشت سر گذاشته‌ایم که اینک دراین نقطه ایستاده‌ایم. »
فرهاد گلى تهیه‌کننده فیلم احساس خوشحالى و ارتباط خانواده معظم شهدا به‌ویژه مادران شهدا با فیلم را مایه افتخار و خوشبختى خود دانست و افزود:« بسیار هم خوشحال هستم که کارى هر چند بسیار کوچک براى این بزرگواران کرده‌ام اما مسئولین بدانند با این شیوه حمایت از این‌گونه فیلم‌ها هیچ تهیه‌کننده خصوصى جرأت ورود به چنین عرصه‌اى را نخواهد داشت.»