هنر و تجربه: فرزاد موتمن از تمایلش برای اکران «سایه‌روشن» در هنر و تجربه خبر داد، اما «خداحافظی طولانی» را برای اکران در این گروه مناسب نمی‌داند.

موتمن درباره پیشنهاد اکران «خداحافظی طولانی» در گروه «هنر و تجربه» به سایت آی‌سینما می‌گوید: «با من که هیچ صحبتی نشده بود، اما اگر ایشان (امیر حسین علم الهدی) همچنین حرفی زده اند حتما با پخش کننده ما وارد مذاکره شده و جواب منفی شنیده است»

موتمن با بیان اینکه برخی از فیلم‌های اکران شده در گروه «هنر و تجربه» مناسب این نوع نمایش نیستند، می گوید: «بسیار متعجب می شوم وقتی میبینم «هنر و تجربه» برخی از فیلم هایی را به نمایش در می آورد که هیچ سنخیتی با این نوع نمایش ندارد. فیلم «سایه روشن» که قبل از «خداحافظی طولانی» ساختم، قرار است برای اکران به گروه «هنر و تجربه» سپرده شود. «سایه روشن» فیلمی است که برای مخاطب خاص تولید شده است و تماشاچی عادی از آن استقبال نخواهد کرد. «سایه روشن» چون فیلم تجربی است ، ما آن را به هنر و تجربه می‌سپریم.»موتمن فیلم «سایه روشن» را در سال ۹۲ ساخت. محمدرضا فروتن و شقایق فراهانی در این فیلم بازی کرده‌اند و جمال ساداتیان تهیه‌کننده این فیلم است.

او در ادامه «خداحافظی طولانی» را فیلمی می داند که برای مخاطب سینمای بدنه ساخته شده بود و به همین دلیل نمی توانست آن را در گروه «هنر و تجربه» به نمایش در آورد:«خداحافظی طولانی به هیچ عنوان فیلم «هنر و تجربه» نبود و اکرانش در این گروه بی‌معنی بود. چون «خداحافظی طولانی» یک فیلم داستانگوی شسته رفته و سر راست بود که برای مخاطب سینمای بدنه تولید شده بود. حالا اینکه این فیلم نتوانست فروش خوبی داشته باشد دلایلی دیگری دارد.»

کارگردان «شب های روشن» علت اصلی نفروختن «خداحافظی طولانی» را تداخل نمایش با سایر فیلم های پرفروش می داند: «متاسفانه جامعه امروز ما فرهنگ فیلم بینی خود را از دست داده است و مردم سعی می کنند فیلم هایی ببیند که سر و صداهای بسیاری داشته باشد و یا خط قرمزهای اجتماعی را کمی عقب و جلو کند. «خداحافظی طولانی» هم به علت تداخل با سایر فیلم های در حال اکران نتوانست فروش خوبی داشته باشد. ما برای این فیلم تنها توانستیم ۱۰ روز اکران موفق داشته باشم و بعد از آن فیلم ما به علت روی پرده آمدن برخی از فیلم های پر فروش به صورت تک سانس به نمایش در آمد. «خداحافظی طولانی» را اگر به «هنر و تجربه» هم می سپاردیم نمی‌توانست در آنجا فروش خوبی داشته باشد. چون این فیلم به هیچ وجه به این گروه سینمایی تعلق نداشت.»

موتمن در پایان از رساندن فیلم «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» به جشنواره فیلم فجر امسال خبر می دهد و می گوید: «مشغول فیلمبرداری «آخرین بار کی سحر را دیدی؟» هستیم و به طور همزمان تدوین آن را انجام می دهیم و قطعا آن را به جشنواره فیلم فجر امسال می رسانیم.»

برچسب‌ها: