هنر و تجربه: فیلم سینمایی «رو‌به‌رو» به نویسندگی و کارگردانی رایا نصیری هم اکنون مراحل پیش تولید را پشت سر می‌گذارد و قرار است تا اولین نمایش آن در سی و چهارمین جشنواره فیلم فجر باشد. پیش تولید این فیلم از اواخر مرداد ماه آغاز شده است و طبق گفته تیم سازنده فیلم، به نیت اکران در گروه هنر و تجربه ساخته می‌شود.

نصیری تاکنون نویسندگی و کارگردانی فیلم‌های مستندی چون «مضرات سیگار»، «چوب سرخ»، «یک آن»، «دخترم»، «باران»، «فرناز»، «کوچِ خاک» را بر عهده داشته است و بازی در فیلم‌هایی چون «پنهان»، «تنها دو بار زندگی می‌کنیم»، «صبحی دیگر»، «امتحان»، «کیسه برنج» و «چکمه» را در کارنامه هنری خود دارد.

رایا نصیری در گفت‌وگو با سایت هنر و تجربه با اشاره به این نکته که «روبه‌رو» طی ۱۵ الی ۲۰ روز آینده جلوی دوربین می‌رود و لوکیشن‌های آن همگی در تهران هستند، در مورد حال و هوای فیلمش توضیح می‌دهد.: «فضای کار فضای خلوتی است و فیلم رابطه یک زن و مرد که سال‌هاست با هم زندگی می‌کنند را بازنگری می‌کند. تم کار به نوعی آسیب شناسی زندگی مشترک است». او همچنین در مورد دلیل تصمیمش برای اکران این فیلم در گروه هنر و تجربه و این که آیا کارش سبک تجربی دارد یا خیر توضیح داد: «تعریف خیلی مشخصی برای سینما تجربی قائل نیستم. ۲۲ سال است در فضای سینما کار می‌کنم و با توجه به اینکه شرایط آن را داشتم که در سینمای بدنه فیلم بسازم اما ترجیح دادم که فیلم‌نامه‌ای که دوست دارم را بسازم و به سمت سینمایی بروم که دغدغه‌مند و متفکر باشد و هدف آن تنها گیشه نباشد. فکر می‌کنم در این راه پای تجربه نیز به کارمان باز شود». نصیری گروه هنر و تجربه را مهیا کننده فرصت برای سلیقه‌های هنری می‌داند: «پیدا کردن سرمایه‌گذار برای فیلم‌هایی که دغدغه‌های اجتماعی داشته باشند کمی سخت است و تهیه کننده‌ها خیلی متحمل ریسک نمی‌شوند. اما هنر و تجربه این فضا را فراهم کرده تا انتخاب‌ها و سلیقه‌ها به سمت هنری بودن برود و تهیه کننده‌ها هم با خیال راحت‌تری دست به تولید چنین فیلم‌هایی بزنند.»

حضور مهدی احمدی و رویا افشار در این فیلم قطعی شده اما برای نقش زن اصلی فیلم، گروه تولید هنوز با بازیگری به توافق قطعی نرسیده است. فهرست دیگر عواملی که تاکنون همکاری‌شان در پروژه «رو به رو» قطعی شده از این قرار است: مدیر فیلم‌برداری:علی محمد قاسمی- صدابردار:حسین بشاش- طراح چهره‌پردازی و لباس:گیتا شکری- مشاور چهره‌پردازی:پرویز شکری- طراح صحنه:رایا نصیری- مدیر برنامه ریزی:حمید ازوجی- منشی صحنه:آسیه حیدری- دستیار تهیه:ثمینه پهلوانی زاده- مشاور پروژه:محمد شهبازی- مشاور رسانه ای:بهناز شیربانی- تهیه کنندگان:علیرضا شادیزاده،مهدی شادیزاده- سرمایه گذار:محمد جعفر نژاد.

در خلاصه داستان این فیلم می‌خوانیم:«در پس هر گفت‌وگویی رازی است که معنای حقیقی رابطه است . سارا بعد از سال‌ها در جستجوی مفهوم عمیق‌تری از گذشته رنج‌آورش است تا شاید آینده‌اش سرشار از آرامش باشد.»

برچسب‌ها: