هنر و تجربه: فیلم «وودلان»، ساخته مشتکر اندرو اروین و جان اروین، در اولین هفته اکرانش در رتبه اول فروش فیلم‌های مستقل در آمریکای شمالی قرار گرفت.

این فیلم در هزار و ۵۵۳ سینما، چهار میلیون و ۱۰۰ هزار دلار فروخت. متوسط فروش این فیلم در هر سینما دو هزار و ۶۴۰ دلار بوده است. وودلان با بازی سلی کاستیل، شان آستین و جان وویت، داستان یک بازیکن فوتبال آمریکایی دبیرستانی را روایت می‌کند که باید فشارهای نژادپرستانه علیه خود در داخل و خارج از زمین مسابقه را مدیریت کند.

در رتبه دوم جدول، «ملاقات» به کارگردانیام نایت شیامالان کارگردان هندی الاصل فیلم معروف «حس ششم» قرار دارد. ملاقات در ششمین هفته اکرانش در هزار و ۶۸ سالن، یک میلیون و ۱۵۰ هزار دلار فروخت. این فیلم به طور متوسط رقم هزار و ۷۷ دلار در هر سالن فروش داشته است. با این حساب مجموع فروش ملاقات در ششهفته به ۶۳ میلیون و ۷۳ هزار دلار رسید.  شیامالان بعد از ساخت دو فیلم پرهزینه استودیویی «آخرین هوا شکن» و «پس از زمین» سراغ ساخت این کمدی – ترسناک ۵ میلیون دلاری رفته است. ملاقات با بازی الیویا دی ژونگ، اد آگزن‌بولد و دیانا دوناگان داستان خانه‌ای را تعریف می‌کند که مادر خانواده متوجه می‌شود که پس از ملاقات دو فرزند کوچکش با مادربزرگشان، اتفاقات عجیبی برایشان رخ می‌دهد.

رتبه سوم هم در اختیار درام «اتاق جنگ» به کارگردانی الکس کندریک است که هفته هشتم اکرانش را پشت سر گذاشت و ۹۰۰ هزار دلار در ۷۹۹ سالن فروش داشت؛ با متوسط فروش هزار و ۱۲۶ دلار در هر سالن. رقم کل فروش این فیلم، ۶۵ میلیون و ۳۷۲ هزار دلار است. رقمی که برای فیلمی که تنها ۳ میلیون دلار خرج ساخت آن شده است، چشمگیر به نظر می‌رسد. اتاق جنگ با بازیگران آمریکایی آفریقایی‌تبار، داستان زندگی خانواده‌ای را روایت می‌کند که راه‌حل مشکلات خود را در دعا و نیایش جست‌وجو می‌کنند.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌ «لادرونس» با ۶۷۵ هزار دلار فروش، «مرد کامل» با ۶۰۰ هزار دلار، «خداحافظ آقای بازنده» با ۳۵۳ هزار دلار، «او نامم را ملاله گذاشت» با ۳۵۰ هزار دلار، «مادربزرگ» با ۱۳۸ هزار دلار ،«۹۹ خانه» با ۱۳۳ هزار دلار،  و «اتاق» با ۱۲۰ هزار دلار فروش قرار دارند.