هنر و تجربه: آنیشکا هالند، فیلم‌ساز مطرح و نامزد اسکار لهستانی، فیلم بعدی خود را با اقتباس از رمانی از اولگا توکارزوک جلوی دوربین می‌برد.

هالند پس از «در تاریکی» که سال ۲۰۱۱ نامزد دریافت جایزه اسکار بهترین فیلم خارجی‌زبان شده بود، فیلمی نساخته‌است و حالا قصد دارد فیلم‌نامه‌ای اقتباسی از رمان «گاوآهن خود را روی استخوان مردگان بکش» نوشته اولگا توکارزوک را با همکاری این نویسنده، به فیلم تبدیل کند. «شمارش بازی» نام این اثر است که مایه‌های جنایی، تریلر و کمدی سیاه در خود دارد و یک سری قتل زنجیره‌ای در روستایی از لهستان را دستمایه خود قرار می‌دهد؛ در بررسی‌های پلیس در رابطه با این قتل‌ها، پیرزنی عجیب و غریب به مظنون اصلی تبدیل می‌شود. «شمارش بازی» تولید مشترک لهستان، جمهوری چک و سوئد خواهد بود و حدود ۵۰۰ هزار دلار نیز از سوی دولت لهستان، کمک هزینه تولید دریافت می‌کند.

آنیشکا هالند ۶۶ ساله، از شاخص‌ترین کارگردانان لهستانی محسوب می‌شود که کار خود را با دستیاری بزرگانی چون کریستف زانوسی و آندره وایدا در این کشور آغاز کرده‌است. او از دوستان نزدیک کریستف کیشلوفسکی بود و در نویسندگی سه گانه «آبی»، «قرمز»  سفید با این کارگردان همکاری داشت،هالند سال ۱۹۸۰ با «بازیگران محلی» توانست جایزه منتقدین بین‌المللی جشنواره کن را به دست آورد و معروف‌ترین ساخته او «اروپا اروپا» نیز به گلدن گلوب بهترین فیلم خارجی زبان دست پیدا کرد. آخرین اثر این فیلم‌ساز «در تاریکی» در رقابت برای کسب اسکار بهترین فیلم خارجی  میدان را به «جدایی نادر از سیمین» اصفر فرهادی واگذار کرد.