هنر و تجربه: فاطمه معتمد آریا برای بازی در فیلم «بهمن» به کارگردانی مرتضی فرشباف، نامزد کسب جایزه بهترین بازیگری از نهمین جوایز سینمایی آسیاپاسیفیک شد.

نامزدهای جوایز آسیاپاسیفیک در بخش‌های مختلف در حالی اعلام شد که فیلم «آدمکش» ساخته هو شیائو شین از تایوان با سه نامزدی بهترین فیلم، بهترین کارگردانی و بهترین تصویربرداری پیشروی این رویداد سینمایی است؛ این فیلم در جشنواره کن امسال جایزه بهترین کارگردانی را از آن خود کرده بود. «زنده» از کره جنوبی، «قبرستان شکوه و جلال» از تایلند، «پایان زمستان» از کره جنوبی و «سفر به ساحل» از ژاپن دیگر نامزدهای کسب عنوان بهترین فیلم هستند. فیلم «موستانگ» (اسب وحشی) که نماینده سینمای فرانسه در اسکار خواهد بود هم به عنوان محصول ترکیه، نامزد بخش بهترین فیلم اول است. فاطمه معتمد آریا هم به عنوان تنها نماینده ایران در جوایز معتبر آسیا پاسیفیک، برای بازی در فیلم «بهمن» با ۴ بازیگر زن دیگر از روسیه، فیلیپین، ژاپن و کره جنوبی برای کسب عنوان بهترین بازیگر زن نقش اول رقابت می‌کند.

امسال نگار جواهریان بازیگر سینمای ایران یکی از اعضای هیات داوران بخش مسابقه اصلی این رویداد سینمایی است. برندگان نهایی جوایز نهمین دوره آسیاپاسیفیک، موسوم به اسکار آسیا، روز ۲۶ نوامبر (پنجم آذر) در استرالیا اعلام می‌شود.