هنروتجربه: دو فیلم «اعترافات ذهن خطرناک من» به کارگردانی هومن سیدی و «دوران عاشقی» به کارگردانی علیرضا رئیسیان که پخش بین‌المللی آن بر عهده موسسه رسانه‌های تصویری قرار دارد در پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا به نمایش در می‌آیند.

«اعترافات ذهن خطرناک من» دومین فیلم سینمایی هومن سیدی در مقام کارگردان با بازی سیامک صفری، عباس غزالی، نگار جواهریان و… است که در حال حاضر هم اکران آن در گروه هنروتجربه ادامه دارد. این فیلم داستان مردی را روایت می‌کند که در ۲۴ ساعت هیچ چیز را به یاد نمی‌آورد. این اثر پیش از این در سی‌وسومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر و سی‌ونهمین جشنواره بین‌المللی فیلم مونترال به نمایش درآمده است.

فیلم‌های «اینجا بدون من» به کارگردانی بهرام توکلی و «سیزده» به کارگردانی هومن سیدی به ترتیب در دومین و چهارمین دوره جشنواره فیلم های ایرانی استرالیا حضور داشته‌اند که پخش بین‌المللی هر ۲ فیلم بر عهده موسسه رسانه‌های تصویری است.

پنجمین دوره جشنواره فیلم‌های ایرانی استرالیا از تاریخ ۱۷ مهر (۹ اکتبر) در استرالیا شروع بکار کرد و برگزاری آن تا ۱۰ آبان (۱ نوامبر۲۰۱۵ ) ادامه دارد. فیلم‌های حضور یافته در این جشنواره در شهرهای سیدنی، بریسبان، ملبورن، آدلاید و کنبرا به نمایش درمی‌آیند.