هنر و تجربه: چهار مستندساز، مستندهای خود را به شیوه پرفورمنس اجرا می‌کنند.
به گزارش هنر و تجربه گالری شیرین در روزهای چهارم تا ششم آبان‌ماه میزبان مستندسازانی است که این بار قصد دارند به واسطه با مخاطبان خود تجربه‌هایی را که طی ساخت مستند به دست آورده‌اند، به اشتراک بگذارند. «مکالمه» عنوان این پرفورمنس است که شامل چهار اجرای زنده توسط مهرداد اسکویی، لقمان خالدی، عطیه عطارزاده و سروناز علم‌بیگی است. در توضیح این برنامه آمده است:«مکالمه، گفت‌و‌گویی ست که میان دو نفر اتفاق می‌افتد. در سینمای مستند، مستندساز به شیوه‌های مختلف با سوژه‌ی خود وارد مکالمه می‌شود و نتیجه‌ی این مکالمه را ضبط می‌کند. آنچه مخاطب در اثر نهایی میبیند، محصول این مکالمه است.»
پرفورمنس مکالمه
درمجموعه آثار ارائه شده دراین نمایشگاه، هنرمندان می‌کوشند تا با رویکردی متفاوت، با مفهوم مکالمه در فیلم مستند روبه‌رو شوند و با حذف اثر مستند، فرایند مکالمه‌ خود را در فضای گالری با شیوه‌های دیگر اجرا کنند. این نمایشگاه شامل چیدمان‌ها و اجراهایی از سروناز علم بیگی، عطیه عطارزاده، لقمان خالدی و مهرداد اسکویی ا ست که هریک مکالمه‌ای را براساس فیلمی از خود شامل اتاق دوم، هفده ساله‌ها، کمی بالاتر و روزهای بی‌تقویم که در جشنواره‌های معتبر بینالمللی وداخلی مورد تحسین قراگرفته‌اند، ارائه می‌کنند.
روز چهارشنبه ششم آبان نیز این چهار مستند در این گالری به نمایش درمی‌آید که با جلسه نقد و گفت‌وگو با حضور پوریا جهانشاد و بهنام کامرانی همراه است.