هنر و تجربه: شبکه مستند سیما در هفتمین قسمت از مجموعه «گنجینه» مستند «همراه باد در دل تنهایی کویر» به کارگردانی منوچهر طیاب را برای پخش در نظر گرفته است.به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، این قسمت از برنامه به مستند «همراه باد در دل تنهایی کویر» اختصاص دارد. تحقیق، نگارش فیلم‌نامه و کارگردانی این مستند را منوچهر طیاب به عهده داشته است و فیلم درباره کویرهای ایران و در سال ۷۷ ساخته شده است.

منوچهر طیاب برای ساخت این اثر همراه گروه فیلم‌برداری به مهم‌ترین مناطق کویر سمنان و کویر لوت سفر کرده و تصاویری به یادماندنی از این سفر به تصویر کشیده است. «همراه با باد در دل تنهایی کویر» در جشنواره بین المللی سینمای مستند شهر تِرنتو ایتالیا در سال ۲۰۰۱ لوح سیمین بهترین فیلم‌نامه و کارگردانی و جایزه ویژه اکتشاف را دریافت کرد.

«گنجینه» هر هفته چهارشنبه ها ساعت ۲۱ با اجرای پریوش نظریه و به تهیه کنندگی زهرا کشاورزی در جدول پخش شبکه مستند سیما قرار دارد و قسمت هفتم آن چهارشنبه ششم آبان پخش می‌شود.تکرار این قسمت پنجشنبه هفتم آبان ساعت ۱۵ و جمعه هشتم آبان ساعت ۹ صبح است.برنامه گنجینه در همکاری با مرکز آرشیو سازمان صداوسیما، مستندهای برگزیده دهه‌های ۴۰، ۵۰ و ۶۰ از مستندسازان برتر ایران را پخش می‌کند .هم‌چنین مراحل مرمت این آثار در حال انجام است.