هنروتجربه: اعضای هیات داوران «بخش بین‌الملل» سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران مشخص شدند.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، «آندره بدنارک» از لهستان، «ماتیاس‌فلوگه» از آلمان، «سیگو تونو» از ژاپن، خانم «چانگ‌یوک‌موئیو» از چین و «علیرضا شجاع‌نوری» از ایران به‌عنوان اعضای هیات داوران بخش بین‌الملل معرفی شدند.

آندره بدنارک پروفسور و استاد فیلم‌سازی در مدرسه ملی فیلم، تلویزیون و تئاتر «لودز» در لهستان و استاد مدعو در دانشگاه‌هایی نظیر آج هیل و اورمزکرک انگلستان است. همچنین دبیر پیشین جشنواره بین‌المللی فیلم دانشجویی نیز بوده است. داوری چندین جشنواره بین‌المللی فیلم در تهران، هنگ‌کنگ، تایپه، بخارست، رم، استانبول، «دراما» یونان و … ازجمله دیگر فعالیت‌های آندره بدنارک است.

ماتیاس فلوگه سردبیر مجله نویسنده آزاد و گرداننده نمایشگاه‌های هنری در برلین، عضو سازمان بین‌المللی منتقدان هنر و نایب‌رئیس گروه آلمان بوده است. دریافت‌کننده نشان صلیب شوالیه از جمهوری لهستان از دیگر سوابق او است. او از سال ۲۰۱۲ رئیس دانشگاه هنرهای زیبای درسدن است.

چانگ‌یوک‌موئیو سال‌ها به سردبیری پروژه‌های داخلی و خارجی مشغول بوده و از ۱۹۹۶ به سمت استاد تدوین فیلم در آکادمی هنرهای نمایشی هنگ‌کنگ منصوب شده است. او همچنین به عضویت در هیأت داوری بسیاری از جشنواره‌های داخلی و خارجی ازجمله فیلم‌های دانشجویی جشنواره کلرمونت فراند در فرانسه، جشنواره بین‌المللی دانشجویی فیلم و تلویزیون مدیا اسکول در لهستان، در چین و جشنواره فیلم کوتاه موج نو در هنگ‌کنگ دعوت شده است.

سیگوتونو پس از سه سال زندگی به‌عنوان هنرجو در کلرمونت – فراند، فرانسه، فیلم کوتاه «ایچیگو ایچی» را در لس‌آنجلس کارگردانی کرد که در ۱۹۹۸ در میان فیلم‌های انتخابی جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه توکیو قرار گرفت. تونو همچنین از سال ۲۰۰۳ عضو موسس و مدیر بخش آسیایی جشنواره «شورت شورتس» که به حمایت از فیلم‌های آسیایی می‌پردازد، بوده است.

علیرضا شجاع‌نوری عضو شورای راهبری سینمای کودک و نوجوان، طراحی و راه‌اندازی المپیاد فیلم‌سازی نوجوانان، مدیرعامل شرکت فیلم‌سازی «به‌نگر»، رئیس هیأت مدیره و عضو مؤسس انجمن دوست‌داران میراث فرهنگی، مدیرعامل سیما مدیا (بخش بین‌الملل سیمافیلم)، مؤسس جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان اصفهان و دبیر آخرین دوره آن در همدان بوده است.

این داوران قرار است از مجموع ۳۶۰۱ فیلم که از ۱۰۸ کشور به جشنواره ارسال شده است، ۱۰۴ اثر را که به بخش بین‌الملل راه پیدا کرده، قضاوت کنند.

 سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان در پردیس سینمایی چارسو، برگزار می‌شود.