هنر و تجربه: ششمین قسمت از مجموعه «حرفه: مستندساز»، به محسن خانجهانی کارگردان مستند «آزادراه» که اکران آن از هفته گذشته در گروه هنروتجربه آغاز شده،می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، این قسمت از برنامه«حرفه: مستندساز» به محسن خانجهانی اختصاص دارد که «آزادراه» ساخته او در جشنواره سی‌و‌سوم فیلم فجر در دو بخش بهترین فیلم و بهترین پژوهش و متن مستند نامزد دریافت جایزه بوده است. در این مستند علاوه بر بهره‌گیری از تصاویر آرشیوی روند ساخت آزاد راه تهران – شمال، مصاحبه‌های مختلفی نیز با نمایندگان مجلس و دست‌اندرکاران ساخت این آزاد راه در مقاطع تاریخی مختلف انجام شده است.
عوامل «حرفه: مستندساز» برای تولید این قسمت همراه با خان‌جهانی به لوکیشن ساخت مستند رفته‌اند و او درباره شیوه کار خود توضیح داده است. همچنین بخش‌های کوتاهی از مستندهای او نیز در این قسمت پخش می‌شود. در این برنامه به گفتگو با مادر مستندساز نیز پرداخته شده و او درباره ویژگی‌های فرزند خود از جمله پشتکار قوی‌اش سخن می‌گوید.
«حرفه: مستندساز» به معرفی مستندسازانی می پردازد که در سی و سومین جشنواره فیلم فجر شرکت داشته‌اند و هر قسمت آن پیرامون زندگی و کار یکی از این فیلم‌سازان است.
«حرفه: مستندساز» یکشنبه ها ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می رود و ششمین قسمت آن یکشنبه ۱۰ آبان از شبکه مستند سیما روانه آنتن می‌رود.