هنر و تجربه: بیست و سومین جشنواره تخصصی کمرایمیج، جایزه دستاورد زوج سینمایی خود را به مجید مجیدی  و ویتوریو استرارو مدیر فیلمبرداری فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» به خاطر ساخت این فیلم اهدا می‌کند.

این جایزه همه ساله به طور مشترک به کارگردان و مدیرفیلم‌برداری یک اثر برجسته سینمایی اهدا می‌شود که طی آن همکاری و هماهنگی میان این زوج موجب غنی‌تر شدن جنبه‌های بصری فیلم و در نتیجه موفقیت آن در روایت داستان شده است. جشنواره کمریمیج با انتشار این خبر اعلام کرد: «فیلم “محمد رسول‌الله (ص)” که همزمان شامل صحنه‌های حماسی و اندیشه‌ای است، نتیجه سال‌ها همکاری میان مجیدی و استرارو است که توانسته با به نمایش گذاشتن لحظات مهمی از زندگی حضرت محمد(ص) و اطرافیان وی، مخاطبانش را به ماهیت معنوی اسلام نزدیک‌تر کند. “محمد رسول‌الله (ص)”، صدایی قوی و رسا درباره یکی از موضوعات بی‌نهایت مهم معاصر است. مجیدی و استرارو هر دو اسطوره سینما هستند و به خاطر عشق به فیلم‌برداری و کشف زیبایی شهره هستند. این دو در پروژه‌هایشان با تماشاگرانی از نژاد، مذهب و فرهنگ‌های مختلف ارتباط برقرار می‌کنند و در عین حال اهمیت به کار بردن مسائل و بسترهای روانی، تاریخی و فرهنگی را فراموش نمی‌کنند»

اولین نمایش فیلم «محمد رسول‌الله (ص)» در اروپا، در جریان بیست و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم کمرایمیج لهستان است و مجید مجیدی و ویتوریو استرارو نیز به عنوان مهمانان جشنواره در جریان نمایش فیلم حضور می‌یابند و به سوالات تماشاگران پاسخ می‌گویند. گفتنی است فیلم «پل جاسوس‌ها» آخرین ساخته استیون اسپیلبرگ هم افتتاح کننده جشنواره است.

بیست و سومین دوره جشنواره کمرایمیج از ۱۴ تا ۲۱ نوامبر(۲۳ تا ۳۰ آبان ماه) در لهستان برگزار می‌شود.