هنروتجربه: فیلم «احتمال باران اسیدی» در بخش مسابقه جشنواره فیلم کلمبو روی پرده می‌رود.

نخستین فیلم بلند بهتاش صناعی‌ها در ادامه‌ حضور بین المللی خود در بخش مسابقه جشنواره فیلم کلمبو نمایش داده می‌شود. در این جشنواره فاطمه معتمد‌آریا در ترکیب پنج داور اصلی بخش مسابقه حضور دارد. کلاوس ادر، منتقد و مترجم آلمانی که پیش از این مسئولیت مدیریت چند جشنواره‌ اروپایی را به عهده داشته،ریاست هیات داوران را برعهده دارد.

این جشنواره از ششم تا یازدهم نوامبر (۱۵ تا ۲۱ آبان) در شهر کلمبو، پایتخت کشور سریلانکا برگزار می‌شود.

فیلم «احتمال باران اسیدی» که به تازگی در استرالیا موفق به دریافت جایزه نتپک شده است، همچنین به زودی در بخش مسابقه هفدهمین جشنواره فیلم بمبئی بر پرده سینماهای این شهر خواهد رفت. این فیلم «احتمال باران اسیدی» در سی‌و‌سومین جشنواره فیلم فجر موفق به دریافت جایزه بهترین فیلم‌نامه در بخش نگاه نو (فیلم اولی‌ها) و نامزد سیمرغ بلورین بهترین فیلم در بخش «هنر و تجربه» شده بود. «احتمال باران اسیدی» هم اکنون در سه رشته بهترین فیلم اول، بهترین فیلم‌نامه و بهترین بازیگر نقش اول مرد نیز نامزد دریافت جایزه از جشن انجمن منتقدان است.

فیلم «احتمال باران اسیدی» از هجدهم آبان ماه در گروه سینماهای هنر و تجربه به نمایش درمی‌آید. شمس لنگرودی، مریم مقدم و پوریا رحیمی سام بازیگران اصلی این فیلم هستند.