هنروتجربه: در آستانه برگزاری سی‌ودومین جشنواره فیلم کوتاه تهران خبرهایی مرتبط با آن از سوی ستاد خبری این جشنواره منتشر شده است.

به گزارش ستاد خبری سی‌ودومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران قرار است در این دوره از جشنواره برگزیدگان نخستین المپیاد فیلم‌سازی تقدیر شوند. این المپیاد به بهانه برگزاری جشنواره فیلم نوجوانان در شهر همدان با هم‌کاری  سازمان سینمایی، بنیاد سینمایی فارابی و انجمن سینمای جوانان ایران در سراسر کشور شکل گرفت و برگزیدگان آن در اختتامیه جشنواره فیلم نوجوانان معرفی شدند. این برگزیدگاه که شامل ۷۸ فیلم‌ساز نوجوان می‌شود در جشنواره فیلم کوتاه تهران مورد تقدیر قرار می‌گیرند.

در خبر دیگری که ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه تهران اعلام کرده، به افزایش تعداد آثار تجربی و پویانمایی در این دوره اشاره شده است. بر اساس این گزارش  جشنواره امسال مجموعا ۱۷۰۱ اثر در قالب‌های داستانی، مستند، پویانمایی و تجربی متقاضی حضور دارند. در این میان تعداد آثار داستانی ۹۵۷، مستند ۳۵۶، پویانمایی ۱۶۱ و تجربی ۲۲۷ بوده است. بر اساس این گزارش در سال گذشته تعداد آثار متقاضی در بخش تجربی ۲۱۷ فیلم و تعداد آثار متقاضی در بخش پویانمایی ۱۴۷ فیلم بود.

 بخش مرور آثار جشنواره فیلم کوتاه تهران به نمایش فیلم‌ها و مرور آثار رهبر قنبری و کاوه بهرامی مقدم  اختصاص دارد. این آثار در بخش جنبی این جشنواره  که بخشی غیررقابتی است به نمایش در می‌آیند. از آثار رهبر قنبری که از فیلم سازان نام آشنای عرصه کوتاه و مستند و داستانی است می‌توان به سه فیلم کوتاه «صدای خاک»، «نوروز گلی»، و «در یک بازار ایرانی» و سه فیلم بلند «پرنده‌باز کوچک»، «او» و «روییدن در باد» و آثار کوتاه و مستند هم‌چون «صدای عشق»، «پشت ابرها جایی است»اشاره کرد. کاوه بهرامی مقدم هم در کارنامه خود آثار چون «من با خدا حرف می‌زنم»، «نه چندان دور»، «حماسه حسین به روایت تعزیه»، «درگذشته نه چندان دور»، «جنگ نمونه»، «حباب»، «پل» و … دارد.

سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران  از ۲۰  تا ۲۶ آبان در پردیس سینمایی چارسو برگزار می‌شود.