هنر و تجربه: رخشان بنی‌اعتماد و مجتبی میرتهماسب سرپرستی ساخت مجموعه‌ای از فیلم‌های مستند را برعهده دارند که روایتی تصویری از زندگی کارآفرینان ایرانی است.

مجموعه مستند «کارستان» یک پروژه سینمایی و ملی است که با مشارکت بنیاد توسعه کارآفرینی، در قالب ۱۷ فیلم مستقل از زندگی کارآفرینان موفق ایرانی که در بخش خصوصی فعالیت می‌کنند، با جذب حمایت‌های مردمی تهیه و تولید می‌شود.

فاز نخست این پروژه سینمایی شامل ۵ فیلم از زندگی ۵ کارآفرین است که در نیمه راه خود قرار گرفته است. مجتبی میرتهماسب در این باره به خبرگزاری ایسنا گفت: «از میان ۵ فیلم فاز اول یک فیلم در مرحله تدوین است و یکی دیگر در مرحله فیلم‌برداری قراردارد. سه فیلم‌ هم در مراحل آخر پژوهش و فیلم‌نامه قرار دارند و ظرف چند ماه آینده به مرحله تولید می‌رسند. امیدواریم تا یکی دو ماه آینده بتوانیم سرمایه ساخت ۱۲ فیلم دیگر را هم جذب کنیم تا بتوانیم آن‌ها را هم به مرحله اجرایی برسانیم.»

میرتهماسب همچنین تاکید کرد؛ او و بنی‌اعتماد قرار است فقط طراحی و سرپرستی گروه کارگردانی این پروژه را برعهده داشته باشند و مستندسازان شناخته شده فیلم‌ها را بسازند؛ فیلم‌هایی که هر چند قرار است در قالب این پروژه ساخته شوند، اما ادامه‌ سلیقه و نگاه فیلم‌سازی هر کدام از مستندسازان خواهد بود.

رخشان بنی‌اعتماد که دوسال است درگیر ساخت و طراحی این پروژه است، به وجود آمدن امید را از مهم‌ترین نتیجه به تصویر کشیدن زندگی کارآفرینان موفق دانست: «روشن نبودن چشم‌اندازی برای آینده کاری در بین جوانان، نومیدی و میل به رفتن از کشور به امید دست‌یابی به موقعیت‌های بهتر، مسئله جدی جوانان ماست. به تصویر کشیدن دیدگاه و تفکر و تجربه‌های با ارزش کارآفرینان می‌تواند، منظری تازه از نگاه به زندگی و آینده و نقش افراد در توسعه ملی و پیشرفت کشور را ترسیم کند.»

هزینه‌های تولید ۵ فیلم اول را بنیاد توسعه کارآفرینی زنان و جوانان تامین کرده است. فیروزه صابر مدیرعامل بنیاد توسعه کارآفرینی، همراهی با این مجموعه را یکی از مهم‌ترین برنامه‌های بنیاد دانست و افزود: «علی‌رغم محیط پر چالش کسب‌وکار الگوهای موفق اعم از زن و مرد داریم که عموم جوانان ما از وجود آن‌ها بی‌خبر هستند و ساخت چنین مجموعه‌هایی بخصوص برای جوانان خلاق مفید است. همچنین این مستندها، الگوهای مفید کارآفرینی و تجربه منحصر به فرد زندگی کارآفرینان برتر را با جوانان و مخاطبان به اشتراک می‌گذارد.»

برچسب‌ها: