هنر و تجربه: پنجاه و یکمین مراسم آیین دیدار گروه هنر و تجربه به فیلم سینمایی «دلتا ایکس» ساخته علیرضا امینی اختصاص داشت. این مراسم با حضور عوامل ساخت این فیلم روز شنبه ۹ آبان در محل سینما فرهنگ برگزار شد.

در ابتدا میهمانان و عوامل فیلم پوستر فیلم را به رسم یادگاری امضا کردند و نمایش فیلم از ساعت ۲۱٫۳۰ آغاز شد. فرشید نوابی مجری مراسم از حاضرین دعوت کرد تا به تماشای «دلتا ایکس» از ساخته‌های علیرضا امینی بنشینند و گفت: «هر اثری از علیرضا امینی ما را غافل‌گیر کرده و او هربار با سبکی تازه و ژانری متفاوت فیلم می‌سازد.» امینی روی صحنه آمد و ضمن تشکر از حاضرین از کلیه میهمانانی که به دلیل جمعیت زیاد شرکت‌کننده در مراسم مجبور شده‌اند روی پله‌های سینما بنشینند عذرخواهی کرد.

امینی شکل‌گیری این فیلم را مربوط به فاصله بین فیلم‌های قبلی و گرفتن پروانه نمایش برای «بلوک ۹ خروجی ۲» عنوان کرد و گفت: «بعد از مدتی کار در سینمایی کمی تجاری‌تر و فیلم‌هایی مثل “هفت دقیقه تا پاییز” و “انتهای خیابان هشتم” که البته هرکدام یکی دوسالی گرفتار دریافت مجوز نمایش بودند، ترجیح دادم در فاصله گرفتن پروانه نمایش “بلوک ۹ خروجی ۲” یک فضای انتزاعی و  غیرتجاری را تجربه کنم. در این فیلم خواستم ببینم ترکیب سینمای رئال و انتزاعی چطور از آب درمی‌آید.» امینی در پایان اضافه کرد باید شما بینندگان و دوستان منتقد تصمیم بگیرید که این تجربه موفق بوده یا نه؟ او هم‌چنین به سوال مجری مراسم مبنی بر این‌که اصلی‌ترین ویژگی فیلم او چیست، جوابی بسیار کوتاه داد: «خودم!»

مجری مراسم از بازیگران و سایر عوامل فیلم دعوت کرد روی صحنه بیایند. بیتا بیگی، سیاوش جعفری، زهیر یاری، شراره رنجبر، کاترین اصلانی، مرتضی اسماعیل کاشی از بین بازیگران و علی مردانی، فرشاد گل سفیدی، رامین گلشاهی، مرضیه اکبرنژاد، سینا دوراندیشان و سایر عوامل فیلم روی صحنه آمدند و هرکدام با یک جمله از حاضرین تشکر کردند.

عبدالله اسکندری، آهو خردمند، همایون ارشادی، مهدی میامی، رضا فیاضی، رضا درستکار، بهاره افشاری و مهدی امینی‌خواه از جمله مهمانان مراسم پنجاه و یکمین آیین دیدار گروه هنر و تجربه بودند.

برچسب‌ها: