هنر و تجربه: مستندسازان می‌توانند طرح‌های خود را برای جذب حامی مالی بین‌المللی به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی ارسال کنند.

مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی در نهمین دوره برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم مستند ایران «سینماحقیقت» با همکاری شبکه مستند اروپا، از مستندسازان دعوت می‌کند تا به منظور ارائه‌ مشاوره و جذب حامیان مالی بین‌المللی برای تولید حرفه‌ای فیلم مستند، بر اساس ضوابط و شرایط ذیل نسبت به ارائه‌ طرح‌های خود اقدام کنند.

از مجموع طرح‌های رسیده به مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، تعداد ۲۰ طرح توسط شورایی در «مرکز» انتخاب و به شبکه مستند اروپا EDN معرفی خواهند شد. در نهایت  از ۲۰ طرح ارسالی، تعداد  ۸ تا ۱۰ طرح از سوی کارشناسان و مشاوران شبکه مستند اروپا به عنوان طرح‌هایی که می‌توانند حمایت مالی این شبکه را داشته باشند، به این «مرکز» اعلام خواهد شد.

در جریان برگزاری نهمین دوره جشنواره بین‌المللی سینماحقیقت و در روز ۲۸ آذرماه ۹۴‌، از برگزیدگان نهایی دعوت به عمل می‌آید تا به‌صورت حضوری از طرح خود در مقابل نماینده مربوطه (حامی بین‌المللی) دفاع کنند.

شرایط متقاضیان جذب حامی بین‌المللی برای تولید حرفه‌ای فیلم مستند به این شرح است:

۱) ارسال یک صفحه A۴  از طرح فیلمنامه به آدرس ایمیل int@defc.ir حداکثر تا تاریخ ۳۰ آبان‌ماه ۹۴ به زبان انگلیسی و فارسی که در آن داستان و ساختار مستند توضیح داده شده باشد.

۲) ارسال فایل بیوگرافی کامل و فیلموگرافی فیلم‌ساز به انگلیسی و فارسی

۳) تیزر یا آنونس طرح ارائه شده (در صورتی که توسط فیلم‌ساز آماده شده است) و یا نمونه کارهای قبلی که می‌بایست حداکثر تا تاریخ ۳۰ آبان‌ماه ۹۴ به واحد بین‌الملل مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی تحویل و یا به آدرس پستی تهران، خیابان سهروردی شمالی، میدان شهید قندی، روبروی مجتمع تجاری اندیشه، پلاک ۱۵ مرکز گسترش سینمای مستند و تجربی، واحد بین‌الملل ارسال شود.

۴) فیلمساز باید حداقل سه فیلم مستند (با تائید مراجع ذیصلاح) ساخته باشد.

آخرین فرصت برای ارسال آثار، سی‌اُم آبان ماه ۱۳۹۴ است و به طرح‌هایی که بعد از تاریخ اعلام شده رسیده باشند، ترتیب اثر داده نخواهد شد.

برچسب‌ها: