هنر و تجربه: کوئنتین تارانتینو پس از شرکت در یک راهپیمایی علیه پلیس آمریکا در نیویورک، و درخواست تحریم اتحادیه پلیس نیویورک علیه این کارگردان، به نظر می رسد خالق «پالپ فیکشن» با چالش جدیدی مواجه شده باشد. حالا اتحادیه ملی ارگانهای پلیس آمریکا که بیش از هزار واحد و ارگان پلیس و حدود ۲۴۱ هزار افسر پلیس را در اختیار دارد هم به درخواست تحریم اکران فیلم جدید تارانتینو با عنوان «هشت نفرت انگیز» پیوسته است.

در بیانیه این اتحادیه قید شده که نیروهای پلیس تحت پوشش این مجموعه باید فیلم تارانتینو را بایکوت کرده و حق ندارند در فیلم های آینده این کارگردان، به هر نحوی کمک کنند: «ما از افسرانمان می‌خواهیم که هیچ مأموریت خاص یا کار غیر از برنامه روتین وظیفه خود را برای هیچ یک از فیلم‌های تارانتینو انجام ندهند. این کارها شامل تأمین امنیت، کنترل ترافیک و ارائه مشاوره‌های تکنیکی می‌باشد. سخنرانی ضدپلیس تارانتینو امنیت پلیس و شهروندان را تهدید می‌کند. پلیسی که او قاتل خطاب کرده همان پلیسی است که زمان فیلم‌برداری‌های او از تیمش محافظت می‌کند».

تارانتینو روز شنبه هفته گذشته در جمع تظاهرکنندگان ضد خشونت پلیس در میدان واشنگتن پارک عنوان کرده بود: « من هم انسان هستم و وجدان دارم و وقتی جنایات پلیس را می‌بینیم، نمی‌توانم تحمل کنم و مجبورم مقابل آن بایستم. من اینجا هستم تا بگویم طرفدار به قتل رسیده‌ها هستم.»تاکنون، حرکت تارانتینو واکنش‌های متفاوتی را برانگیخته است. پدر این کارگردان، تونی تارانتینو اقدام پسرش را یک اشتباه بزرگ می‌داند:«او اشتباه بزرگی کرده که افسران پلیس را به ویژه در شهر نیویورک، جایی که من بزرگ شده‌ام، قاتل خوانده است. او احساساتی است و این ریشه در هنرش دارد اما باعث می‌شود برخی مواقع کور شود تا واقعیت‌ها و حقایق را نبیند. پلیس‌ها قاتل نیستند. آنها قهرمانند.»

در هفته گذشته علاوه بر پلیس نیویورک، پلیس لس آنجلس، هیوستون، نیوجرسی، شیکاگو و فیلادلفیا نیز به این کمپین تحریم پیوسته‌اند. کمپانی واینستین که مسئولیت پخش «هشت نفرت انگیز» تارانتینو در کریسمس امسال را برعهده دارد هنوز واکنشی به وقایع اخیر نشان نداده است.

تارانتینو1