هنر و تجربه: آیین دیدار با عوامل فیلم مستند «حمیدِ هما» ساخته محمدعلی سجادی روز چهارشنبه ۱۳ آبان در محل موزه سینما برگزار می‌شود. این مستند از یک‌شنبه ۱۰ آبان در گروه هنر و تجربه روی پرده رفته است.

در مراسم آیین دیدار مستند «حمیدِ هما» از ساعت ۲۰٫۳۰ ابتدا پوستر فیلم به امضای عوامل و میهمانان می‌رسد و سپس از ساعت ۲۱ فیلم برای حاضرین نمایش داده می‌شود. نسخه اصلی این فیلم ۱۰۱ دقیقه است اما یک نسخه چهارساعته نیز از آن وجود دارد که به اشکال دیگری بعدها به نمایش درمی‌آید.

محمدعلی سجادی کارگردان فیلم‌هایی مثل «جنایت»، «شیفته» و «رنگ شب» درباره این فیلم گفته است: «سال ۹۲با من تماس گرفتند و گفتند می‌خواهند یک مراسم نکوداشت برای هما روستا برگزار کنند و از من خواسته شد که فیلمی در این‌باره بسازم. ابتدا قرار بود یک فیلم ۸ دقیقه‌ای ساخته شود ولی با حجم  زیادی از اطلاعات و ایده‌های زیادی که رسید عملا باعث شد زمان این فیلم بیشتر شود.»

سجادی ادامه داده بود: «همواره خودم را وامدار حمید سمندریان و هما روستا می‌دانم. به همین دلیل سعی کردم با این مستند حق مطلب را نسبت به این دو بزرگوار ادا کنم. به نظرم آقای سمندریان نقش زیادی در تئاتر ایران داشته و این مستند می‌تواند مستند بسیار مفیدی برای نسل جوان و علاقمندان جدی سینما و تئاتر باشد. نسل جوانی که اطلاعات کمی درباره این دو هنرمند برجسته دارد.»

 

برچسب‌ها: