هنر و تجربه: جوایز نهمین شب منتقدان و نویسندگان سینمایی مهم‌ترین خبر سینمایی خبرگزاری‌ها در روز دوشنبه ۱۱ آبان بود. تغییرات در مدیریت موسسه رسانه‌های تصویری و نیز خانه هنرمندان از دیگر اخبار موردتوجه رسانه‌ها در این روز بودند. با این حال اخبار و یادداشت‌هایی نیز به گروه هنر و تجربه و فیلم‌های به نمایش درآمده در این گروه می‌پرداخت.

جواد طوسی در روزنامه شرق یادداشتی نوشته است با عنوان «لزوم بازنگری در سینمای عام و مستقل». در این یادداشت جواد طوسی نوشته است: «آیا زمانش نرسیده که بررسی سنجیده‌ای درباره اهداف اولیه گروه «هنر و تجربه» و دستاورد کنونی‌اش و وجوه کمی و کیفی فیلم‌ها و میزان استقبال طیف‌های مطرح جامعه از آنها، صورت گیرد تا براساس آن مسیر بعدی را بهتر رقم بزنیم؟ در این زمینه، اقتضا می‌کند که با درنظرگرفتن آن‌دسته از فیلم‌هایی که بیشتر موردپسند مخاطبان قرار گرفته‌اند و فروش بیشتری داشته‌اند (مانند ماهی و گربه، پرویز و مستند آتلان) و فیلم‌های ناکام و شکست‌خورده، خط تولید بهتر و دقیق‌تر این‌گونه فیلم‌ها را مشخص کنیم و نوعی ضابطه‌مندی و جهت‌دهی درست در این حوزه ایجاد کنیم، به‌ویژه با توجه به تلقی شماری از اهالی و دست‌اندرکاران حرفه‌ای سینما و رسانه مبنی‌بر عبث‌بودن تشکیل گروه «هنر و تجربه» و عدم استقبال تماشاگر از اغلب این فیلم‌ها و لطمه‌خوردن هرچه‌بیشتر کلیت سینما با این شیوه فیلم‌سازی، جا دارد که اگر استدلالی چوبین بر این دیدگاه طرف مقابل نداریم، تمهیدات هوشمندانه‌ای از سوی شورای سیاست‌گذاری گروه مذکور و همچنین اداره نظارت و ارزشیابی ارشاد اتخاذ شود.»

خبرگزاری فارس گفتگویی ترتیب داده است بین دانش اقباشاوی کارگردان فیلم «تاج محل» با هادی نائیجی یک فیلم‌ساز فیلم اولی دیگر. در این گفتگو مصاحبه‌کننده، دست‌های آلوده را کلید فهم فیلم دانسته است و فیلم‌ساز جواب داده: «تو کارت را خوب بلدی به این دلیل که این همه در مورد فیلم با من مصاحبه شده است و بحث دست‌های آلوده را کسی مطرح نکرد. چند پلان در این مورد دارم. اما ماجرا دست های آلوده نیست بلکه این چهره بیرونی ماجرا است. احساس عذاب وجدان از دوران کودکی در من بوده است. به همین دلیل الان احساساتی شدم چون با توجه به اشاراتی که در فیلم بود کسی به این موضوع اشاره نکرده بود. هسته آتشفشانی این نکته از یک احساس عذاب وجدان نشأت می‌گیرد.»

دانش اقباشاوی در قسمت دیگری از همین مصاحبه گفته است: «دغدغه من از مشاهداتم نشأت می گیرد. من دل‌نوشته هایم را دارم در آن زمان که این اتفاق برای دوستم و خانواده اش افتاد نوشتم که خصوصی سازی اقتصادی را نمی‌فهمم. تصور کنید در آن سن من هیچ تصوری از خصوصی سازی نداشتم. خصوصی سازی برای من در سن هجده سالگی پدر رفیقم بود که خودش را دار زد. خصوصی سازی را می‌فهمیدم به عنوان چیزی که خانواده ها را از هم می‌پاشاند.»

روزنامه سینما خبر از اکران مستندی درباره مرحوم ناصر حجازی در هنر و تجربه داده است. این مستند با نام «من ناصر حجازی هستم…» توسط نیما طباطبایی درباره زندگی ورزشی ناصر حجازی اسطوره تیم فوتبال استقلال و تیم ملی ساخته شده است. به نوشته روزنامه سینما امیر رفیعی تهیه‌کننده فیلم گفته است: «با مساعدت امیرحسین علم‌الهدی در پی قراردادی که با این گروه منعقد کردیم، این مستند به زودی در گروه هنر و تجربه اکران می‌شود.»
فیلم‌نامه «من ناصر حجازی هستم…» را خسرو نقیبی نوشته و بازیگرانی چون شهاب حسینی، بهرام رادان، پرویز پرستویی، مسعود رایگان، مهران مدیری و رویا تیموریان فصل‌های مختلف آن را روایت کرده‌اند. رضا یزدانی نیز تیتراژ این مستند را خوانده است.