هنر و تجربه: بردلی کوپر بازیگری که پس از بازی در سری فیلم‌های «خماری» به شهرت رسیده بود، پس از حضور در چندین فیلم بزرگ استودیویی با فیلم مستقل «سوخته» به کارگردانی جان ولز به صدر جدول فروش هفتگی فیلم‌های مستقل خارجی رسید.

در «سوخته» بردلی کوپر نقش سرآشپزی را بازی می‌کند که پس از گذراندن دوره اعتیادش به مواد مخدر، حالا با مدیریت آشپزخانه یک رستوران در حال پیشرفت، قصد دارد تا دوباره به موفقیت برسد. سوخته، در اولین هفته اکرانش در سه هزار سالن، ۵ میلیون دلار فروخت و به متوسط فروش هزار و ۶۷۸ دلار در هر سینما دست پیدا کرد.

رتبه دوم جدول فروش به نسخه ششم از سری فیلم‌های ترسناک «فعالیت‌های فراطبیعی» با نام کامل «فعالیت‌های فراطبیعی: ابعاد شبح» اختصاص دارد. این فیلم در هفته دوم اکران خود توانست در هزار و ۵۳۰ سالن، سه میلیون و ۴۵۰ هزار دلار بفروشد و مجموع فروش خود را به ۱۳ میلیون و ۵۶۹ هزار دلار برساند. نسخه ششم این مجموعه، همچون قسمت‌های قبلی حضور یک روح در خانه را دستمایه روایت داستان خود قرار داده است: خانواده‌ای از یک دوربین مخصوص در اتاق دختر کوچکشان استفاده می‌کنند تا از او در مقابل حضور یک موجود شیطانی و برنامه شومش مراقبت کنند. فعالیت‌های فراطبیعی ۶ را گریگوری پلاتکین کارگردانی کرده و جیسون هری پاگان، اندرو دوشمن و گوین هفرمن در آن نقش آفرینی کرده‌اند.

اما رتبه سوم گیشه در اختیار آخرین فیلم با بازی ساندرا بولاک، برنده اسکار بازیگری است که گفته می‌شود ضعیف‌ترین افتتاحیه در میان کل فیلم‌هایی است که تاکنون از این بازیگر به اکران درآمده است. «برند ما بحران است» به کارگردانی دیوید گوردون گرین، در اولین هفته به روی پرده آمدنش، در دو هزار و ۲۰۰ سالن، سه میلیون و ۳۴۰ هزار دلار (با متوسط هزار و ۵۵۸ دلار در هر سالن) فروخت.

برند ما بحران است هجوی سیاسی است و داستان زنی آمریکایی را روایت می‌کند که در مشاوره‌ به کمپین‌های سیاسی ماهر است؛ این زن به قسمت‌هایی جنگ زده در آمریکای جنوبی می‌رود تا شخصی را به قدرت برساند اما توسط یک رقیب پرنفوذ، تهدید به سرکوبی می‌شود.

رتبه‌های بعدی فروش هفتگی فیلم‌های مستقل به ترتیب در اختیار فیلم‌ «راهنماها به سمت آخرالزمان زامبی‌ها هدایت می‌کنند» با یک میلیون و ۷۷۰ هزار دلار فروش، «وودلان» با یک میلیون و ۶۸۵ هزار دلار، «حقیقت» با ۹۰۰ هزار دلار، «ملاقات» با ۳۸۵ هزار دلار، «قصبه را بلرزان» با ۳۵۳ هزار دلار ،«جم و هولوگرام‌ها» با ۲۹۰ هزار دلار،  و «اتاق» با ۲۶۹ هزار دلار فروش قرار دارند.