هنر و تجربه: شماره نوزدهم از ماه‌نامه هنر و تجربه منتشر شد.
این ماه‌نامه که در سینماهای گروه هنر و تجربه به صورت رایگان توزیع می‌شود، در ۱۳۵ صفحه منتشر شده است و به نقد فیلم‌های اکران شده در گروه هنر و تجربه، مصاحبه با کارگردان‌های این فیلم‌ها و گزارش‌های مختلفی از جلسات نقد و بررسی، آیین دیدار با عوامل فیلم‌ها و مسائل مربوط به این گروه سینمایی می‌پردازد.این شماره با یادداشت کوتاهی از شمس لنگرودی آغاز شده است. شمس لنگرودی که به تازگی در دو فیلم «پنج تا پنج» و «احتمال باران اسیدی» بازی کرده است و هردو فیلم در هنر  و تجربه نمایش داده شده‌اند در ابتدای این یادداشت نوشته است: «پیشرفت در کار هنری با تجربه اتفاق می‌افتد. ولی الزاما هر کار هنری-تجربی ارزشمند نیست..»در ادامه کیوان کثیریان سردبیر ماه‌نامه در یادداشتی مشی این مجله را هم حمایت و هم نقد توصیف کرده است. بهزاد خورشیدی در مطلبی مفصل به پوسترهای یک سال اخیر گروه هنر و تجربه و تاریخ پوستر در سینمای ایران پرداخته است و میثم مزلقانی مدیر پخش هنر و تجربه هم از یک‌سالگی این گروه نوشته است. به روال شماره‌های قبل گزارش‌هایی از جلسات نقد و بررسی فیلم‌ها در تهران و مشهد و اصفهان و همچنین جلسات آیین دیدار با عوامل فیلم ارائه شده است. گفتگوی زهرا مشتاق با محسن خان‌جهانی کارگردان مستند «آزادراه»، علی اصغر کشانی با بایرام فضلی کارگردان «باز هم سیب داری؟» و علیرضا حسن‌خانی با علیرضا امینی کارگردان «دلتا ایکس» سه گفتگوی بلند این شماره از ماه‌نامه هستند.در عوض این شماره از مجله بیشتر از شماره قبل نقد به چاپ رسیده است. در ادامه نقدهایی درباره مستند «ملف گند» در این شماره هم پوریا جهانشاد، محمدرضا کلاهی و محمدرضا مقدسیان به فیلم «ملف گند» پرداخته‌اند. محمدرضا مقدسیان درباره «داره صبح می‌شه»، سیدرضا صائمی درباره «خاکستر و برف»، خسرو دهقان درباره «روغن مار»زهرا مشتاق و حسین سلطان‌محمدی «تاج محل» و پوریا ذوالفقاری و سحر عصرآزاد درباره «دلتا ایکس» نوشته‌اند. علاوه بر این نقدها، علیرضا بهرامی و رضا میرمحرابی به مستند «آزادراه»، مینا اکبری به «احتمال باران اسیدی» و نیوشا صدر به «باز هم سیب داری؟» پرداخته‌اند.

یک گفتگوی مفصل با رایزن فرهنگی کشور برزیل در ایران از سایر مطالب شماره نوزدهم ماه‌نامه هنر و تجربه است. در صفحات خارجی مجله به تفصیل به فیلم «چهارصدضربه» فرانسوا تروفو پرداخته شده است. محسن آزرم در مطلبی مفصل به تاریخچه این فیلم و زمینه شکل‌گیری آن پرداخته و مهرزاد دانش، یاشار نورایی و علی افتخاری کسانی هستند که درباره چهارصد ضربه و تروفو نوشته‌اند. فیلمی که اولین ساخته کارگردان دوست داشتنی‌اش بود.

در این شماره از مجله بخشی به نام فیلم کالت اضافه شده است که یک فیلم کالت ایرانی و یک فیلم خارجی انتخاب شده است. فیلم ایرانی انتخاب شده «مهرگیاه» است که فریدون گله ساخت و علی نصیریان بازی کرد. به عنوان فیلم خارجی هم «آماتور» از هال هارتلی فیلم‌ساز مستقل‌ساز نیویورکی انتخاب شده است. درباره هردو فیلم پوریا ذوالفقاری یادداشت‌هایی نوشته است. گفته‌های چهره‌های سینمایی در یک سال اخیر در ارتباط با هنر و تجربه، تاریخچه سینمای مستقل آمریکا به قلم حسین عیدی‌زاده و  معرفی جشنواره‌های مستقل از دیگر بخش‌های شماره نوزدهم ماه‌نامه هنر و تجربه هستند. در روزهای آینده برای استفاده علاقمندانی که در شهرستان‌هایی زندگی می‌کنند که هنوز سالنی مختص به گروه هنر و تجربه ندارند یا در خارج از کشور زندگی می‌کنند، نسخه pdf ماه‌نامه هنر و تجربه روی سایت قرار می‌گیرد.