هنروتجربه: جمعی از مادران و خانواده‌های محترم شهدا طی نامه‌ای از حمایت رییس سازمان بسیج مستضعفین از فیلم «خاکستر و برف» به کارگردانى روح الله سهرابى تقدیر کردند.
متن کامل این نامه که در اختیار خبرگزاری فارس گذاشته شده و رونوشتى از آن نیز تقدیم دفتر مقام معظم رهبرى شده‌است، به شرح زیر است.

بسمه تعالی
فرزند گرا‌‌نقدر انقلاب سردار نقدی عزیز

قدردانی از شما و هم ­قطاران‌تان در نظام مقدس اسلامی، برای تک تک ما وظیفه است. اما از آنجایی که شخص شما جزو پیش ­قراولان مبارزه با نظام استکباری و حمایت از مظلومان جهان بوده و هستید از این رو وظیفه­ ما در قدردانی از شما سنگین­‌تر از قبل است. این بار اما نه برای سال­‌های سال مبارزه و مجاهده که الحق والانصاف مثال­ زدنی است، بلکه برای حمایت‌تان از یک فیلم است که قدردان شما و مجموعه­ تحت امرتان هستیم.
«خاکستر و برف»، حرفی از دلِ ما خانواده­ شهداست که سال‌­های سال بر زمین مانده بود. با این فیلم خندیدیم، حسرت خوردیم، گریستیم و آرام شدیم. فیلمی که از روی ترحم و تحقیر نگاه‌مان نکرد. فیلمی که در آن مادر یک شهید قهرمان است و صبور. فیلمی که ما معتقدیم مادران و خانواده­های شهدا را از راهی که برگزیده­اند پشیمان و دلزده نمی­ کند و فیلمی که شجاعانه از ساحت شهید و شهادت دفاع می­کند.
هنگامی که در آیین نمایش «خاکستر و برف» برای مادران شهدای منطقه ۱۷ (دارالشهداء تهران) از جناب­عالی و مجموعه شما به عنوان تنها حمایت‌­کننده از این فیلم نام برده شد، گرچه دل‌مان گرفت و یکبار دیگر به مظلومیت عرصه­ فرهنگ و بر زمین ماندنِ مطالبات همیشگی امام خامنه­‌ای عزیز در استفاده از گنجینه­ عظیم دفاع مقدس پی بردیم اما خوشحال و مفتخر شدیم از اینکه شما مجاهدان و مبارزانِ خستگی ­ناپذیر عرصه­‌های رزم، مجاهدانِ عرصه­‌های فرهنگی نیز هستید و در زمان‌ه­ای که تهاجم فرهنگی بیگانه از جمله عمیق­‌ترین دلواپسی­ های رهبر فرزانه انقلاب است، حضور مسئولانه­ و دلسوزانه­ افرادی چون شما در عرصه­ ای که ظاهرا جزو وظایف ذاتی تان هم نیست، موجب دلگرمی است و قدردانی از شما که شرایط و امکانات تولید چنین اثر تأثیرگذار و ارزشمندی را فراهم آورده‌­اید کمترین وظیفه­ ماست.
امیدواریم در مسیر پیش رو، سرافرازانه گام بردارید و حمایت­‌های‌تان روزنه­ امیدی باشد برای هنرمندانی که هنوز قلبشان برای ارزش‌های انقلاب و دفاع مقدس می­ تپد. فرصت پیش آمده را غنیمت شمرده و از دست ­اندرکاران تهیه و تولید فیلم «خاکستر و برف» به‌ویژه آقای «فرهاد گلی» که با سرمایه شخصی بار اصلی تولید این فیلم را به دوش کشیده و آقای «روح ­اله سهرابی» که جسورانه با نگاهی دغدغه­‌مند و نجیب به چنین موضوع حساسی پرداخته است، صمیمانه تقدیر و تشکر می­ نماییم. سپاس پایانی برای آنکه یادآور شدید اینجا هنوز «مادر» حرف اول را می­‌زند.
باشد که سعی­ تان مقبول درگاه احدیّت و موجب رضایت و شادی روح شهیدان عزیز قرار بگیرد.
و من ا… التوفیق

برچسب‌ها: