هنر و تجربه: موسسه خانه کتاب و انجمن سینمای جوان در آستانه بیست و سومین دوره هفته کتاب و نیز سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران به منظور همکاری در ترویج کتاب و کتابخوانی تفاهم‌نامه امضاء کردند.

به گزارش روابط عمومی ستاد هفته کتاب، هم‌زمانی بیست و سومین دوره هفته کتاب جمهوری اسلامی ایران (۲۳ تا ۳۰ آبان) و سی و دومین دوره جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران بهانه امضای این تفاهم‌نامه همکاری بوده و این دو برنامه و آغاز اجرای آن است.

بر اساس این تفاهم‌نامه مسئولان برگزاری جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران روز ۲۵ آبان را در تقویم جشنواره به نام روز «کتاب و سینما» نامگذاری کرده‌اند. از دیگر برنامه‌های این جشنواره در همین راستا بزرگداشت زنده‌یاد «زاون قوکاسیان» کارگردان، فیلمساز، منتقد، مدرس و مولف کتاب‌های سینمایی است.

همچنین موسسه خانه کتاب در جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از میان فیلم‌هایی که به موضوع کتاب توجه کرده‌اند، به یک اثر به عنوان فیلم برگزیده جایزه اهداء می‌کند. تجهیز کتابخانه‌های دفاتر انجمن سینمای جوان و حمایت از تولید فیلم کوتاه با موضوع کتاب از دیگر بندهای این تفاهمنامه است.

برگزاری نشست‌هایی با موضوع کتابخوانی توسط طرفین، تولید مشترک فیلم با رویکرد کتاب محور، تکثیر و انتشار فیلم‌هایی با موضوع کتاب و کتابخوانی، همکاری در برگزاری جشنواره‌های منطقه‌ای با رویکرد کتاب و کتابخوانی و برگزاری نشست‌های مرتبط از دیگر بندهای این تفاهمنامه همکاری است.