هنر و تجربه: در روز سه شنبه ۱۲ آبان مطالبی در ارتباط با گروه هنر و تجربه و فیلم‌های به نمایش درآمده در این گروه به چشم می‌خورد. یکی از مهم‌ترین این مطالب انعکاس آیین دیدار مستند «آزادراه» در خبرگزاری‌هاست.

روزنامه‌های ایران و فرهیختگان خبر اکران مستند «حمیدِ هما» را منعکس کرده‌اند. این مستند از یکشنبه ۱۰ آبان در گروه هنر و تجربه اکران شده است. روزنامه سینما میزگرد سه مستندسازی که فیلم‌هایشان در هنر و تجربه اکران شده را منعکس کرده است. البته بخشی از این میزگرد روی تیتر رفته که با کل میزگرد فاصله دارد. تیتر این میزگرد در روزنامه سینما «هنر و تجربه حیاط خلوت سینمای مستند» انتخاب شده است.

بخش دوم گفتگوی دانش اقباشاوی کارگردان فیلم «تاج محل» با هادی نائیجی در خبرگزاری فارس منتشر شده است. در بخشی از این گفتگو اقباشاوی می‌گوید: «دوره‌ای در تهران در ساختمانی زندگی می‌کردم که شش طبقه بود در اوایل انقلاب و به برکت انقلاب مستضعفینی را در این ساختمان جای دادند آن‌ها در کنار هم زندگی کردند و کم‌کم به صورت یک قبیله در آمدند. تصمیم گرفتند که حضور خود را در این ساختمان قانونی کنند از نخست وزیر وقت حُکمی گرفتند. مدتی در کنار این افراد زندگی کردم خانه‌های شان را به کسی کرایه نمی‌دهند چرا که می‌ترسند به کسی  اجاره دهند و او از آنجا بلند نشود. آنها با هم هم دل بودند مهربان بودند و آنچه که در نظر مردم اطراف نسبت به آن‌ها وجود داشت درست نبود من با نزدیک شدن به آن ها به این موضوعات پی‌برده بودم. مستضعفین حق شان است که محل سکونت داشته باشند. »

اقباشاوی مشکل اصلی فیلمش را در مرحله تبلیغات می‌داند: «این قدم اول بنده بود و سینما را در مرحله اول یک مهارت می دانم. این مهارت را باید از طریق شاگردی کردن به دست آورد. و در مسیر کاریمان آن مهارت را ارتقا بدهیم. تجربه ارزشمند «رستاخیز» در کارم بسیار تاثیر داشته است. هم در نگاهم و هم کارگردانی آثارم. در پایان هم می گویم که مشکل فیلم «تاج محل» تا جایی است که مخاطب را داخل سالن بیاورد. باید کمک کرد تا تماشاگر را به داخل سالن بیاوریم. انشالله خدا همه ما را به راه راست هدایت کند.»