هنر و تجربه: کوینتین تارانتینو کارگردان جنجالی این روزهای سینمای آمریکا پس از شرکت در یک راهپیمایی در اعتراض به پلیس نیویورک و پس از آن ماجرای توقیف فیلم او توسط پلیس، بالاخره سکوت خود را شکست و نسبت به جریانات اخیر واکنش نشان داد.

این کارگردان برنده اسکار در یک گفت‌وگو با لس‌آنجلس تایمز گفت:«من هیچ‌وقت حتی به صورت ضمنی هم نگفتم که تمام پلیس‌ها قاتلند. آن‌ها به جای این که به بررسی مساله خشونت پلیس در کشور بپردازند، بهتر دیده‌اند که روی شخص من تمرکز کنند. پیام آن‌ها کاملا روشن است. این کارها برای این است که مرا ساکت کنند. برای این‌که مرا بدنام کنند. این کارها را می‌کنند تا مرا بترسانند و دهان مرا ببندند و از آن مهم‌تر می‌خواهند به تمام اشخاص برجسته جامعه که می‌خواهند در این مساله جانب یک طرف را بگیرند، پیامی واضح ارسال کنند».

تارانتینو هم‌چنان بر موضع خود ایستادگی می‌کند:«من حرفی که گفته‌ام را پس نمی‌گیرم. حقیقت را به زبان آورده‌ام. آن‌ها می‌توانند درخواست تحریم فیلم را داشته باشند. اما این به این معنا نیست که این اتفاق قطعاً می‌افتد. شاید تحریم‌ها اثرگذار باشد شاید هم نباشد اما من طبق قانون آمریکا حق دارم در صورت مشاهده خشونت پلیس، علیه آن اعتراض کنم». پس از شرکت کردن تارانتینو در این حرکت اعتراضی، جامعه پلیس‌ آمریکا خواستار تحریم فیلم «هشت نفرت‌انگیز» به کارگردانی او شده‌اند. تارانتینو روز شنبه هفته گذشته در جمع تظاهرکنندگان ضد خشونت پلیس در میدان واشنگتن پارک عنوان کرده بود: « من هم انسان هستم و وجدان دارم و وقتی جنایات پلیس را می‌بینیم، نمی‌توانم تحمل کنم و مجبورم مقابل آن بایستم. من اینجا هستم تا بگویم طرفدار به قتل رسیده‌ها هستم.»
تهدید به تحریم فیلم «هشت نفرت‌انگیز» که قرار است در ایام کریسمس اکران شود، ممکن است بر فروش آن و نظر منتقدان فیلم تاثیری منفی بگذارد و کمپانی واینستین که از سال ۱۹۹۲ تاکنون، مسئولیت پخش و اکران همه فیلم‌های تارانتینو را برعهده داشته، متحمل ضرر کند.