هنروتجربه: «روز مبادا» اولین ساخته بلند سینمایی فائزه عزیزخانی در اکران نوروزی گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد و واکنش‌های مثبتی هم به دنبال داشت. این کارگردان در گفت‌وگویی که چندی پیش با سایت هنر و تجربه داشت، از نگارش فیلم‌نامه‌ای با نام «تاخیر» برای ساخت فیلم دوم خود خبر داده بود، اما گویا او این فیلم‌نامه را کنارگذاشته و به سراغ موضوع جدیدی رفته‌است.

عزیزخانی در گفت‌وگو با خبرگزاری فارس درباره کار جدیدش چنین توضیح می‌دهد:«طی چندماه گذشته مشغول نوشتن فیلم‌نامه‌ای بودم که درنهایت آن را کنار گذاشتم و دوباره شروع به نوشتن کردم. طی این چند ماه چندین مرتبه پیش آمد که کاری را شروع کنم که برای تولید آماده شود اما این اتفاق نیفتاد، دست آخر فیلم‌نامه «تاخیر» را کنار گذاشتم دو ماه برای آن زمان صرف کرده‌ بودم که نتوانست راضی‌ام کند و تصمیم گرفتم از ابتدا شروع به نوشتن کنم.فیلم‌نامه جدید را که شروع به نوشتنش کردم از نظر بسیاری از نکات هم‌چون فیلم‌نامه‌های گذشته‌ام است اما در فرم با آن‌ها تفاوت‌های اساسی دارد. در زمان نوشتن فیلم‌نامه جدیدم به یک بازیگر چهره در سینما فکر می‌کنم چرا که به نظرم او می‌تواند این نقش را به خوبی بازی کند و فکر می‌کنم این نقش کاملا مناسب این بازیگر مطرح سینما است.»
کارگردان فیلم سینمایی «روز مبادا» در ارتباط با موضوع فیلم‌نامه‌ای که مشغول نوشتن آن است،می‌گوید:«در این فیلم‌نامه به زندگی یک مرد می‌پردازم. قرار است داستان زندگی او را از کودکی تا پیری و همچنین درنهایت تا لحظه مرگش شاهد باشیم، عمده فیلم در تهران می‌گذرد اما تعداد لوکیشن‌ها زیاد است.» عزیزخانی در ادامه یادآور می‌شود:« همواره وسواس در نوشتن همراهم بوده است اما فکر می‌کنم بهتر است در مرحله نوشتن فیلم‌نامه از این وسواس بهره ببرم چرا که مهم‌ترین اتفاق‌های یک فیلم در این مرحله شکل می‌گیرد و از حساسیت بالایی برخوردار است.»