هنروتجربه: نشست نقد و بررسی فیلم‌های «مُلف گند» و «مدار صفردرجه» به کارگردانی محمود رحمانی یکشنبه ۱۷ آبان ماه در خانه هنرمندان برگزار می‌شود.

در ادامه سلسله نشست‌های نقد فیلم‌های به نمایش درآمده در گروه هنر و تجربه، یکشنبه ۱۷ آبان جلسه نقد و بررسی فیلم‏‌های مُلف گند و مدار صفردرجه با حضور محمود رحمانی کارگردان این دو فیلم و سحر عصر آزاد منتقد، در خانه هنرمندان برگزار می‌شود. این فیلم‌ها در ساعت ۱۸ به نمایش درمی‌آیند و پس از آن در ساعت ۱۹:۳۰ جلسه نقد آغاز می‌شود.
مُلف گند و مدار صفر درجه هردو از ساخته‌های محمود رحمانی از ۲۶ شهریور در گروه هنر و تجربه اکران شده‌اند. مُلف‌گند که تاکنون در جشنواره‌های متعدد داخلی و خارجی به نمایش درآمده وجوایزی را  کسب کرده‌، درباره محمد است که چهل و اندی سن دارد،او به شکل خیره کننده‌ای در مقابل دوربین مبدل به کودکی هفت ساله می‌شود که جنگ تحمیلی هشت ساله ایران و عراق را به گونه‌ای عجیب روایت می‌کند. «ملف گند» به معنی نفوس بد و نحس است.
مدار صفر درجه هم درباره مادر و دختری است که در خانواده‌ای مرز نشین در جریان حمله عراقی‌ها کشته می‌شوند. مرزنشینان براین باورند که شوهر به خاطر حفاظت از ناموسش، زن ودخترش را قبل از رسیدن عراقی ها به دست خود کشته است. حالا نزدیک به سی سال از آن حادثه می‌گذرد و حمله‌های هوایی آمریکا علیه عراق شکل گرفته و مرد که حالا پیرمردی است و با تنها فرزند بیمارش زندگی می کند، واقعیتی را برملا می‌کند.این فیلم که در سال ۱۳۸۶ ساخته شده، در همان سال برنده جایزه اول جشنواره فیلم کوتاه تهران شد و بعد از آن در چند جشنواره داخلی و خارجی به نمایش درآمد.