هنر و تجربه: هفدهمین دوره جشنواره فیلم بمبئی با اهدای جایزه بزرگ خود به فیلم «تیتی» ساخته رام ردی به کار خود پایان داد.

«تیتی» اولین فیلم ردی ۲۶ ساله است که قبلاً در جشنواره لوکارنو نیز به نمایش درآمده بود و دو جایزه هم در آن جشنواره دریافت کرده بود. داستان این فیلم در مورد سه نسل ازآدم‌های روستایی است که در حال آماده شدن برای مراسم تدفین بزرگ ۱۰۱ ساله خانواده خود هستند. تمام کسانی که جلوی دوربین این اثر رفته‌اند نابازیگران بومی بوده‌اند.
جایزه دروازه طلایی بمبئی نیز که به بهترین فیلم بخش مسابقه اهدا می‌شود به «ایکسانول» اثر جایرو بوستامانته اهدا شد که نماینده رسمی کشور گواتمالا برای شرکت در بخش فیلم خارجی اسکار است. «تاکسی» آخرین فیلم جعفر پناهی هم که به نظر می‌رسد به ذائقه تماشاچیان هندی خوش آمده، جایزه بهترین فیلم از نگاه مخاطبان را به خود اختصاص داد. سزار آگوستو آسودو نیز برای «سرزمین و سایه» عنوان بهترین کارگردان را از دیدگاه هیات داوری جشنواره بمبئی، به ریاست آوا دوورنای سازنده فیلم «سلما»، به دست آورد.

فیلم «احتمال باران اسیدی» بهتاش صناعی‌ها در بخش مسابقه این جشنواره حضور داشت اما با وجود استقبال مخاطبان و سالن‌های پر نمایش این فیلم، موفق به کسب جایزه‌ای نشد. جشنواره فیلم بمبئی توسط آکادمی تصاویر متحرک بمبئی از ۲۹ اکتبر تا ۵ نوامبر (۷ تا ۱۴ آبان) در هند برگزار شد.