هنروتجربه – سوگند نیازمند: فیلم «احتمال باران اسیدی» در نهمین جشن منتقدان و نویسندگان سینمایی برنده جایزه بهترین استعداد درخشان شد. به این بهانه چند سوال را برای بهتاش صناعی‌ها کارگردان این فیلم که برای شرکت در جشنواره فیلم بمبئی به هندوستان سفر کرده‌بود، ارسال کردیم تا نظرش را درباره این جایزه جویا شویم. او در پاسخ به سوال اول که درباره اهمیت و جایگاه این جایزه بود، توضیح داد:«اصولا پیشرفت در سینما نه در ایران بلکه در همه جای دنیا موضوع ساده‌ای نیست چون به هرحال باید باور کنیم که رقابت پیچیده‌ای در میان تمام علاقه‌مندان به این شاخه هنری در همه کشورها و در سطح بین‌المللی وجود دارد که درصد قابل توجهی از این علاقه‌مندان هم به نسبت با استعداد و باپشتکار هستند که این خودِ کار را سخت‌تر هم می‌کند. به همین دلیل گرفتن جایزه استعداد درخشان از جشن انجمن منتقدان برای من جای خرسندی دارد چرا که اصولا معتقدم یک فیلم‌ساز ابتدا باید مهر تایید را از منتقد، داور و مخاطب سرزمینش دریافت کند و سپس به آن‌سوی مرزها بیندیشد چرا که من در درجه نخست برای مردم سرزمینم فیلم می‌سازم و آرزویم رضایت آن‌هاست. و چه رضایتی بالاتر از اینکه تو از دست منتقدین مملکتت جایزه استعداد درخشان دریافت کنی و یا از داوران مهم‌ترین جشنواره سینمایی کشورت جایزه بگیری. »
کارگردان «احتمال باران اسیدی» درباره لزوم برگزاری این جشن که مربوط به اهالی قلم در سینماست، افزود:« مسلما این مراسم بسیار مهم است، منتقدین سطح سلیقه را در سینمای ایران ارتقا می‌دهند و این بسیار برای سینمای ایران در این روزها ضروری است. متاسفانه سطح سلیقه مخاطبین ایرانی در طول این سال‌ها به نسبت سال‌های دهه شصت و هفتاد دچار نزول شده و منتقدین ما با اعمال سلیقه درست و فرهنگ‌سازی برای انتشار سلیقه درست می‌توانند در این راستا به شکل چشمگیری سینمای ایران را یاری برسانند. »
صناعی‌ها در انتها به این جشن با دید «حمایت از کارگردانان فیلم اول» نگاه کرد و آن راعاملی برای ایجاد انگیزه دانست:« طبیعتا یک فیلم‌ساز اول در تمام عرصه‌ها نیاز به حمایت و انگیزه دارد. این حمایت حتما از زمان تولید باید صورت بگیرد که البته در حال حاضر به شکل ایده‌آلش را متاسفانه شاهد نیستیم و فیلم‌سازان اول مثل من، به سختی قادر به تامین بودجه ساخت فیلم‌شان هستند و البته بخش دیگری از این حمایت در عرصه اکران و توزیع فیلم باید صورت بگیرد که آن هم در این شرایط پیچیده اکران و توزیع به نظر دست یافتنی نمی‌رسد. حال در این میان، توجه انجمن منتقدان به فیلم‌های اول، برای سازندگان این آثار می‌تواند بسیار مهم و امیدوارکننده باشد و انگیزه آن‌ها را در مسیر پیش رو افزایش دهد. »

فیلم احتمال باران اسیدی از ۱۸ آبان در سینماهای گروه هنروتجربه اکران می‌شود.