هنر و تجربه: هفتمین قسمت از مجموعه «حرفه: مستندساز»، به مهدی گنجی کارگردان مستند «من می‌خوام شاه بشم» می پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، برنامه این هفته «حرفه: مستندساز» درباره مهدی گنجی است. فیلم‌سازی که با مستند «من می خوام شاه بشم» سیمرغ بهترین کارگردانی مستند جشنواره سی و سوم فیلم فجر را از آن خود کرد و جوایزی چون جایزه ویژه هیات داوران جشنواره مستند «فلاهرتیانا» روسیه، جایزه ویژه تماشاگران جشنواره مستند «چاگرین» آمریکا و جایزه بهترین فیلم مستند جشنواره فیلم‌های ایرانی در سانفرانسیسکو آمریکا را هم در کارنامه خود دارد.
گنجی دوچرخه سوار خوبی است و به سفر و پرورش گل و گیاه علاقه زیادی دارد؛ مسائلی که در این قسمت از «حرفه مستندساز» به آن‌ها پرداخته می شود. این فیلم‌ساز همچنین در این قسمت درباره نحوه فیلم‌سازی تک نفره، نگاهی که به این شکل از فیلم‌سازی و سینمای مستند دارد و مسائل دیگر توضیح می‌دهد.
این برنامه به معرفی مستندسازانی می‌پردازد که در سی‌و سومین جشنواره فیلم فجر شرکت داشته‌اند و هر قسمت آن پیرامون زندگی و کار یکی از این هنرمندان است.
«حرفه: مستندساز» یکشنبه‌ها ساعت ۲۱:۳۰ روی آنتن می‌رود و هفتمین قسمت آن یک‌شنبه ۱۷ آبان از شبکه مستند سیما پخش می‌شود. بازپخش این مجموعه دوشنبه‌ها ساعت ۱۰ و سه شنبه‌ها ساعت ۱۵ است.

 

برچسب‌ها: