هنر و تجربه: ۳۲ فیلمساز فیلم کوتاه جایزه بزرگ تولید را به سه فیلمساز راه‌یافته به بخش مسابقه جشنواره فیلم کوتاه تهران اهدا می‌کنند.

در جلسه‌ای که امروز ۱۷ آبان ماه با حضور فرید فرخنده کیش دبیر سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، طیبه فلکیان مدیر اجرایی جشنواره، محمد آفریده از اعضای هیات داوری بخش ملی و آرش رصافی معاون تولید و پشتیبانی فنی انجمن برگزار شد، ۳۲ نفر از فیلم‌سازان فیلم کوتاه به عنوان داوران بخش جنبی جشنواره موارد مختلف این داوری را مورد بحث و بررسی قرار دادند.

فرخنده کیش در ابتدای این جلسه با اشاره به اهمیت داوری به شکل آکادمیک توسط فیلم‌سازان فیلم کوتاه گفت: «باید تلاش لازم را انجام دهیم تا این داوری به شکل اصولی انجام پذیرد. داوری این بخش به شکل تلفیقی و با برگزاری جلسات مداوم بین اعضا یکی از راهکارهای برگزاری این داوری خواهد بود که برای نخستین بار در قالب برگزاری جشنواره فیلم کوتاه اجرا می‌شود. توجه به اصل استعدادیابی اتفاقی است که می‌تواند ارزش چنین اقدامی را چندین برابر کند. انجمن سینمای جوانان ایران نیز تضمین لازم برای طی روند صحیح جایزه‌های اعطاشده را خواهد کرد. بر این اساس نیز داوران حاضر در این بخش به انتخاب خود گروهی متشکل از ۳ تا ۵ نفر را معرفی خواهند کرد تا در تمامی مراحل تصویب طرح‌ها و تولید فیلم‌ها توسط فیلمسازان منتخب مشاوره‌های لازم را در اختیار واحد تولید انجمن قرار دهند.»

محمد آفریده در ادامه این جلسه گفت: «سینمای هر کشوری وقتی از تب‌وتاب می افتد این سینمای کوتاه است که می تواند یکه‌تازی کند. سینمای کنونی ایران نیز در شرایط فعلی نیازمند چهره‌های جوان و خلاقی است که نگاه مستقل و نوی خود را به بدنه سینمای کشور تزریق کنند.»

طیبه فلکیان نیز در پایان جلسه با تشریح کلیات این داوری گفت: «۳۲ نفری که در این جلسه حضور دارند در روزهای برگزاری جشنواره فیلم‌های کوتاه راه‌یافته به بخش مسابقه داستانی و تجربی جشنواره را همراه با مخاطبان جشنواره خواهند دید و درنهایت سه فیلم‌ساز را به‌عنوان برگزیدگان خود برای دریافت سه جایزه بزرگ تولید فیلم کوتاه داستانی یا تجربی اعلام خواهند کرد. اعضای این گروه داوری می توانند با حضور در مراحل اجرایی جشنواره چون جلسات نقد و بررسی، جلسه با فیلم‌سازان و همچنین جلسات مشورتی و جمع‌بندی موارد موردنیاز برای طی روند صحیح این داوری را انجام دهند.

مهدی طرفی، مهدی فرد قادری، شهرام میراب اقدم، ناهید حسن‌زاده، جلال وفایی، نوید سجادی حسینی، عماد خدابخش، هومن ربیعی، شهره رعایتی، محمد کارت، جواد بزرگمهر، حسین نمازی، محمدصادق جعفری، بهاره الهی، الهام آقا لری، اعظم نجفیان، امین بیگی، روح اله مولوی، محمدرضا نجفی، هوشنگ میرزایی، مهدی بوستانی، محمد جعفری، سامان سلطان فر، محسن سخا، آذر محرابی، مصطفی امامز، امیرعلی اعلایی، ابوالفضل کریمی اصل، امید عبداللهی، حسین مشک آبادیان، سیدرضا رضوی و مهدی اسدی ۳۲ فیلمساز داور هستند که سه جایزه بزرگ تولید را داوری می‌کنند.