هنر و تجربه: دو روز مانده به افتتاح جشنواره فیلم کوتاه تهران، خبرهایی از این جشنواره در مطبوعات انعکاس می‌یابد. خبرهایی از افتتاح در جوار مرقد مطهر امام خمینی (ره) تا اعتراض انیمیشن‌سازان به بی توجهی این جشنواره به انیمیشن..

افتتاح جشنواره فیلم کوتاه تهران در جوار مرقدمطهر امام خمینی(ره)
سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران با حضور مدیران سینمایی کشور و ۵۰ نفر از فیلم‌سازان و هنرمندان در جوار مرقد مطهر بنیان‌گذار کبیر انقلاب اسلامی امام خمینی (ره) افتتاح می‌شود. این مراسم صبح سه‌شنبه ۱۹ آبان خواهد بود.

در این مراسم که با حضور حجت الله ایوبی رییس سازمان سینمایی، حبیب ایل‌بیگی معاون نظارت و ارزشیابی سازمان، فرید فرخنده کیش دبیر جشنواره و مدیرعامل انجمن سینمای جوانان ایران، مدیران سینمایی و خانواده انجمن سینمای جوانان ایران برگزار می‌شود، اهالی رسانه و فیلمسازان سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران حضور خواهند داشت.

اعتراض روانبخش صادقی به جشنواره فیلم کوتاه تهران
رییس انجمن فیلمسازان انیمیشن ایران با اشاره به حضور پیدا نکردن انیمیشن ها در بخش بین المللی جشنواره فیلم کوتاه تهران بیان کرد بخش اجرایی این جشنواره نسبت به انیمیشن کم لطفی کرد.

روانبخش صادقی رییس انجمن سینمایی فیلمسازان انیمیشن ایران در پاسخ به اینکه آیا آسیفا برای غیبت انیمیشن های ایرانی در بخش بین المللی جشنواره فیلم کوتاه تهران چاره ای اندیشیده است یا خیر، توضیح داد: «برخی از دوستان فعال در حوزه انیمیشن از من خواستند تا این مساله را پیگیری کنم. فکر می کنم دوستانی که در بخش اجرایی این جشنواره حضور دارند نسبت به انیمیشن کم لطفی داشتند و زمانی که دلیل راه پیدا نکردن انیمیشن های ایرانی به بخش بین الملل را از هیات انتخاب پرسیدم آنها گفتند که ما نام برخی از انیمیشن ها را برای حضور در این بخش اعلام کردیم اما این‌که چرا نام این آثار در لیست وجود نداشت، نمی‌دانیم.»

از علی مصفا تا مجید برزگر، حضور سینماگران حرفه‌ای به‌عنوان تهیه‌کننده در جشنواره فیلم کوتاه
جمعی از سینماگران حرفه‌ای در فهرست تهیه‌کنندگان فیلم‌های راه‌یافته به سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران هستند.
به گزارش ستاد خبری سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران، فیلم‌های داستانی «پنجره باز» به تهیه‌کنندگی و نویسندگی علی مصفا، «همسایه طبقه بالا» به تهیه‌کنندگی بابک بادکوبه و کارگردانی پویا بادکوبه، «یک‌آن» به تهیه‌کنندگی نقی نعمتی و انجمن سینمای جوانان اردبیل، «یک‌روز» به تهیه‌کنندگی محمدکاظم بلوچی، «بشین عزیزم» به تهیه‌کنندگی خاطره اسدی، انیمیشن‌های «لبخندهای خاکی» به تهیه‌کنندگی سید مسعود صفوی، «بابا» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی بهرام عظیمی، و فیلم تجربی «تنازع» به تهیه‌کنندگی مجید برزگر در این دوره از جشنواره حضور دارند.

سی و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم کوتاه تهران از تاریخ ۲۰ تا ۲۶ آبان ماه در پردیس سینمایی چارسو، برگزار خواهد شد.