هنر و تجربه: کوئنتین تارانتینو فیلم‌ساز جنجالی و اسکار گرفته سینمای آمریکا سوژه مستندی به کارگردانی تارا وود می‌شود.

این فیلم سینمایی که «کوئنتین تارانتینو: ۲۱ سال» نام دارد، ۲۱ سال دوران کاری و فیلم‌سازی تارانتینو را مورد بررسی قرار داده و جلوی دوربین این مستند، با همکاران او در فیلم‌های سینمایی‌اش از جمله ساموئل ال جکسون، جان تراولتا، کریستوف والتز، لوسی لیو، زوئی بل، جنیفر جیسون لی، جیمی فاکس، الی راث، رابرت فورستر، دایان کروگر، مایکل مدسن و کری واشینگتون مصاحبه می‌شود. کار تولید مستند تارا وود آغاز شده است. این کارگردان سال قبل نیز یکی از کارگردانان مستند «رچارد لینک‌لیتر:۲۱ سال» بود که آن فیلم هم بر پایه این ایده بود که ۲۱ سال ابتدایی کاری یک فیلم‌ساز خط هنری او را مشخص می‌کند.

وود در مورد تارانتینو می‌گوید: «کوئنتین انقلابی‌ترین و متفاوت‌ترین کارگردان عصر ماست. همکاران او در مورد پیاده کردن سبک بصری او در فیلم، داستانهای زیادی برای گفتن دارند. ساخت این فیلم یک تجربه شخصی و حرفه‌ای برای من بوده است». وود به هماره جیک زورتمن، تهیه کنندگی کار را بر عهده دارند.

گفتنی است تارانتینو سال ۱۹۹۲ اولین فیلم خود با نام «سگ‌های انباری» را ساخت و در پی آن «پالپ فیکشن»، «جکی براون»، دو نسخه «بیل را بکش»، «ضد مرگ»، «لعنتی‌های بی‌آبرو»، «جانگوی رها از بند» و فیلم در نوبت اکران «هشت نفرت‌انگیز» را ساخته است. او با «پالپ فیکشن» موفق به دریافت نخل طلای جشنواره کن شد.