هنر و تجربه: در آستان برگزاری جشنواره فیلم کوتاه تهران، خبرهای مربوط به بخش‌های مختلف این جشنواره، داوران و فیلم‌های شرکت‌کننده در بیشتر مطبوعات  و پایگاه‌های مجازی منعکس شدند. در روزنامه‌های سینمایی و غیرسینمایی کشور در روز سه شنبه ۱۹ آبان اخباری در ارتباط با گروه هنر و تجربه و فیلم‌های به نمایش درآمده در این گروه و سازندگان این فیلم‌ها به چشم می‌خورد.

روزنامه شرق گفت‌وگویی مفصل با مهدی احمدی منتشر کرده‌است که از حرفه او به عنوان نقاش شروع می‌شود و به فعالیت‌های سینمایی‌اش ختم می‌شود. مهدی احمدی که هم‌اکنون فیلم «داره صبح می‌شه» با بازی او در حال اکران در گروه هنر و تجربه است، درباره کار با فیلم‌سازان تازه‌کار گفته است: «با خواندن فیلم‌نامه و صحبت‌های بعد از آن، جایگاه ذهنی و فکری فیلم‌ساز تازه‌کار تقریبا مشخص می‌شود. با اینکه در این مرحله اعتماد زیادی وجود ندارد اما در زمان کار ممکن است بیشتر شود و در برخی شرایط ممکن است برعکس شود و اعتماد کاملا از بین برود. کمااینکه من در این سال‌ها با کارگردان‌های باتجربه و حرفه‌ای هم کار کردم ولی در برخی موارد نتیجه آن اعتماد، چیز خوبی از آب درنیامد. من از اینکه با آدم‌های جدید و در موقعیت‌های متفاوت و از ‌پیش ‌آزمون‌نشده کار کنم، لذت می‌برم چون ماجراجویم. گاهی این ماجراجویی نتایج مثبتی دارد و گاهی منفی. این روزها مشغول بازی در فیلمی هستم که نخستین تجربه کارگردانی فیلم بلند رایا نصیری است، کارگردانی که پیش از این فیلم‌های مستند و کوتاه ساخته است. وقتی فیلم‌نامه را خواندم فضای ذهنی این کارگردان و دغدغه‌هایی که روی کاغذ به‌عنوان فیلم‌نامه آورده بود را تا حدودی درک کردم و به نظرم ساختمان فیلم‌نامه از سلامت نسبی برخوردار بود. نقش فرهاد در این فیلم برایم چالش خوبی بود و جزء نقش‌هایی بود که امکان تجربه دیگری در بازیگری داشتم.»
احمدی همچنین درباره انتخاب نقش‌هایش گفته است: «خیلی وقت‌ها نیاز مالی‌ام را از سینما تأمین کرده‌ام تا بتوانم روی نقاشی‌ام تمرکز کنم و این یک واقعیت است. فیلم‌هایی که با تمام وجودم در آنها حضور داشتم، بیشتر از ٧،٨ مورد نبوده است. متأسفانه فیلم‌نامه‌هایی به دستمان می‌رسد که اصلا قابل‌خواندن نیستند. شانس یک بازیگر برای انتخاب فیلمنامه خوب و بازی در یک نقش خاص و متفاوت بسیار کم است و فکر نمی‌کنم این تنها مشکل من به‌عنوان بازیگر باشد. اینکه در این شرایط من با احتیاط بیشتری کار می‌کنم به این دلیل است که زندگی من از راه نقاشی نیز تأمین می‌شود. اما خیلی چیزها دست به دست هم می‌دهد و انتخاب‌ها را سخت‌تر می‌کند.»

روزنامه سینمایی بانی فیلم از تمایل تهیه‌کننده و عوامل فیلم «قیچی» برای حضور در بخش هنر و تجربه جشنواره سی و چهارم فجر خبر داده است. «قیچی» را کریم لک‌زاده با بازی عباس غزالی، سروش صحت، محمدرضا داودنژاد و رابعه مدنی ساخته است و بنا به گفته احسان فولادی‌فرد تهیه‌کننده فیلم، این فیلم مجوز ویدئویی دارد و مجاز به حضور در بخش اصلی جشنواره فجر نیست ولی می‌تواند در بخش هنر و تجربه با همین مجوز ویدئویی شرکت کند. کریم لک‌زاده امسال با فیلم کوتاه «قمارباز» برنده همه جوایز اصلی بخش فیلم کوتاه جشن خانه سینما شد.