هنر و تجربه: سی و دومین جشنواره فیلم کوتاه تهران از امروز با نمایش فیلم‌های بخش‌های مختلف این جشنواره آغاز به کار می‌کند.  این جشنواره صبح سه شنبه(۱۹ آبان) با حضور مدیران سینمایی و اهالی فیلم کوتاه در مرقد مطهر امام خمینی(ره) افتتاح شد.

به گزارش ستاد خبری جشنواره فیلم کوتاه، در اولین روز جشنواره فیلم‌هایی از بخش مسابقه ایران، بین‌الملل و بخش‌های غیررقابتی در پردیس چهارسو به نمایش در می‌آیند. بر اساس همین گزارش طی روزهای برپایی جشنواره علاوه بر نمایش فیلم‌ها، نشست‌های تخصصی مختلفی نیز با حضور اساتید سینما برگزار می‌شود.

نشست‌های تحلیلی با موضوع «ضرورت تجربه‌گرایی در سینما» از جمله این جلسات است که شامل سه نشست ‌می‌شود: «تأثیر سینما از تجربه‌گرایی در هنرها» با حضور دکتر احمد الستی(کارشناس زیبایی‌شناسی در سینما) و شادمهر راستین (فیلم‌نامه‌نویس)، روز پنجشنبه، ۲۱ آبان؛ نشست «خاستگاه‌های اجتماعی شکل‌گیری سینمای تجربه‌گرا» با حضور دکتر ناصر فکوهی (نویسنده و فارغ‌التحصیل انسان‌شناسی سیاسی) و محمدرضا اصلانی(فیلم‌ساز، مستندساز و استاد دانشگاه) در روز جمعه ۲۲ آبان؛ نشست «جایگاه ذهنیت و ناخودآگاه در سینمای تجربه‌گرا» نیز با حضور دکتر محمد صنعتی(روان‌پزشک، روان‌تحلیل‌گر، استاد دانشگاه و نویسنده) و تورج منصوری (مدرس، تهیه‌کننده، تدوین‌گر، کارگردان) در روز شنبه ۲۳ آبان. ساعت برگزاری این جلسات ۱۵:۴۵ الی ۱۹:۱۵ است.

از دیگر نشست‌های تخصصی جشنواره فیلم کوتاه باید به نشست‌های تخصصی بین‌المللی با حضور «آرنه برو»مدیر گروه مستند و تلویزیون مدرسه ملی فیلم‌سازی دانمارک و «شارلوت میک مایر» مستندساز اشاره کرد. نشست تخصصی «فیلم‌سازی یک‌نفره» با حضور «شارلوت میک مایر»  روز یکشنبه ۲۴ آبان، از ساعت ۱۷:۴۵ الی ۱۹:۱۵ و نشست تخصصی «زبان شخصی فیلم‌ساز» با حضور «آرنه‌برو» در روز دوشنبه ۲۵ آبان  برگزار می‌شود.