هنر و تجربه: «یک شهروند کاملاً معمولی» آخرین ساخته مجید برزگر پس از آنکه اولین نمایش جهانی خود را در بخش پنجاه و یکمین دوره جشنواره شیکاگو آغاز کرد، به عنوان تنها نماینده سینمای ایران در بخش افق‌های باز جشنواره تسالونیکی یونان به نمایش درمی‌آید.

در بیانیه‌ای که تسالونیکی درباره انتخاب فیلم‌های این بخش منتشر کرده آورده است: «این آثار، فیلم‌های بزرگان سینمای جهان هستند که کارگردانان‌شان با شیوه متفاوت و حرفه‌ای خود سعی می‌کنند، پیشگام دیدگاه‌های جسورانه در سینما باشند. داستان‌های جذاب، راه‌های نو در فیلم‌سازی و تصاویر جذاب نقطه مشترک همه آثار این بخش است.» چهل و یک فیلم در این بخش نمایش داده می‌شوند که در میان آن‌ها نام فیلم‌های مطرحی چون «کریشا» تری ادوارد فیلم اول جشنواره جنوب از جنوب غربی، «مزمن» میشل فرانکو، «تیکون» آویشای سیوان، «من،ارل و دختر مردنی» ساخته آلفونسو گومز ریخون، «بلندتر از بمب‌ها» یواخیم تریه و سه گانه «شب‌های عربی» میگوئل گومز دیده می‌شود.

در خلاصه داستان یک شهروند کاملاً معمولی آمده است: «آقای صفری ۸۳ ساله، کارمند بازنشستهٔ ادارهٔ پُست که در شهرکی قیمی در تهران زندگی می‌کند، پس از مرگ همسرش تنهاست. تنها پسرش که خارج از ایران است تصمیم دارد او را برای دیدار و مداوا به کانادا دعوت کند. مقدمات این سفر، زندگی آرام و معمولی او را کمی به هم می‌ریزد.» .یک شهروند کاملا معمولی سومین فیلم بلند سینمایی مجید برزگر است که فیلم‌نامه‌اش را برزگر با همکاری جعفر پناهی نوشته است. مجید مدرسی و سعید آرمند تهیه‌کنندگی اثر را برعهده دارند و فیلم، محصول مشترک ایران و جمهوری چک است.