هنر و تجربه: جسیکا چستین بازیگر نامزد اسکار فیلم‌های «درخت زندگی»، «سی دقیقه نیمه شب» و «بین ستاره‌ای» به عنوان یکی از اعضا و  رییس افتخاری جوایز فیلم‌های مستقل اسپریت ۲۰۱۶ منصوب شد.

جاش ولش، رییس جوایز اسپریت در مورد این انتخاب می‌گوید: «به عنوان بازیگر و تهیه کننده‌ای که فیلم‌هایش کیفیت مورد قبول ما را دارد، این عنوان را برای جسیکا چستین در نظر گرفتیم. برای این جشنواره که از فیلم‌سازی هنرمندانه تقدیر می‌کند، او انتخاب شایسته‌ای به حساب می‌آید». در سال‌های قبل نیز سینماگرانی همچون بنیسیو دل تورو، تام کروز، آنجلا بیست، کری واشینگتون و چند تن دیگر به این عنوان انتخاب شده بودند. چستین که گفته می‌شود کشف آل پاچینو در حوزه بازیگری است، خود در سال ۲۰۱۲ به خاطر «پناه بگیر» و سال ۲۰۱۵ برای نقش آفرینی در «خشن‌ترین سال» نامزد کسب جایزه بازیگری اسپریت بود.

جوایز فیلم‌های مستقل اسپریت که مراسم آن در سال‌های قبل، شب قبل از اسکار برگزار شده، فیلم‌های مستقلی را مورد توجه قرار می‌دهدکه با بودجه تقریبی پایین‌تر از ۲۵ میلیون دلار و خارج از سیستم استودیویی ساخته شده باشند. سال ۲۰۱۲، اصغر فرهادی با «جدایی نادر از سیمین» جایزه بهترین فیلم خارجی این جوایز را به خود اختصاص داد. این رویداد سینمایی با نام کامل ایندیپندنت اسپریت آواردز، روز ۲۷ فوریه ۲۰۱۶ برگزار می‌شود.