هنر و تجربه: جشنواره فیلم کوتاه تروپ‌فست استرالیا که به عنوان بزرگ‌ترین جشنواره فیلم کوتاه دنیا شناخته می‌شود، یک ماه قبل از برگزاری آن کنسل شد.

به گفته مدیران این فستیوال که قرار بود تا دوره بیست و چهارم خود را در روز ششم دسامبر آغاز کند، به دلیل مشکلات عدیده مالی و عدم برنامه ریزی مناسب برگزاری آن لغو شده است. جان پالسون مدیر تروپ فست می‌گوید: «در هفته گذشته متوجه شدیم که کمپانی‌ای که مسئولیت حمایت مالی و برگزاری جشنواره را داشت به مشکلات مالی خورده و نمی‌تواند کمکی بکند». پالسون همچنین مشکلات مربوط به برنامه‌ریزی نادرست را به گردن گرفت و این اتفاق را عجیب و ناامید کننده خطاب کرد. پالسون اختلاف بودجه چند صد هزار دلاری را مانع از برگزاری فستیوال می داند.

جشنواره فیلم کوتاه تروپ‌فست در این چند سال خود را به عنوان آغازگر دوران حرفه‌ای سینماگران، از جمله هنرمندان شاخصی چون جوئل ادگرتون، گرگور جردن، راب کارلتون و … تثبیت کرده است. برگزیدگان تروپ‌فست علاوه بر جایزه نقدی، از مشاوره فیلم‌سازان حرفه‌ای، تجهیزات فیلم‌برداری حرفه‌ای و تبلیغات رسانه‌ای بهره‌مند می‌شدند. طبق رسم هر ساله، ۱۶ فیلم فینالیست این جشنواره در استادیومی در استرالیا برای ۱۲۰ هزار تماشاپی به نمایش گذاشته می‌شود.

این جشنواره ارتباط خوبی نیز با هالیوود دارد و قرار بود تا سوزان ساراندون، رئیس هیئت داوران این دوره تروپ‌فست باشد. در سالهای قبل نیز نیکول کیدمن، باز لورمن، جفری راش، کیت بلانشت، ساموئل ال جکسون و تونی کالت در هیأت داوری آن بوده‌اند و نیکول کیدمن شخصاً از بهترین بازیگر زن این جشنواره حمایت به عمل می‌آورد. نسخه‌های مختلفی از این جشنواره هر ساله در نیویورک، نیوزلند و کشورهای آسیای شرقی برگزار می‌شود اما مرکز جشنواره اصلی آن در استرالیاست.