هنر و تجربه: هشتمین و آخرین قسمت از مجموعه «حرفه: مستندساز»، به معین کریم‌الدینی کارگردان مستند «آتلان» می‌پردازد.

به گزارش روابط عمومی شبکه مستند سیما، موضوع برنامه این هفته «حرفه: مستندساز» معین کریم‌الدینی فیلم‌سازی است که مستند «آتلان» را ساخته است؛ فیلمی که از موفق‌ترین آثار مستند سینمای ایران طی یک سال اخیر بوده و تاکنون سیمرغ بلورین بهترین فیلم مستند جشنواره فجر و جایزه بهترین فیلم بخش مسابقه بین‌الملل، بهترین کارگردانی، بهترین تصویربرداری و بهترین تدوین بخش مسابقه ملی جشنواره سینماحقیقت را به دست آورده و نامزد دریافت جایزه بهترین فیلم مستند شبکه TRT ترکیه بوده است. این فیلم از اسفند ماه سال گذشته در گروه هنر و تجربه به نمایش درآمد و اکران آن هم‌چنان ادامه دارد.
در آخرین قسمت از «حرفه مستندساز» عماد خدابخش کارگردان این مجموعه با کریم‌الدینی هم‌سفر می‌شود و با هم به محل فیلم‌برداری مستند آتلان می‌روند و با کاراکتر اصلی مستند گفت‌وگو می‌کنند. کریم‌الدینی در این مستند درباره نحوه ورود خود به سینمای مستند و هم‌چنین علایق شخصی خود سخن می‌گوید.
«حرفه مستندساز» که آخرین قسمت آن طولانی‌تر از قسمت‌های قبلی است، به معرفی مستندسازانی می‌پرداخت که در سی و سومین جشنواره فیلم فجر شرکت داشتند.
هشتمین قسمت این برنامه یکشنبه ۲۴ آبان ساعت ۲۱٫۳۰ از شبکه مستند سیما پخش می‌شود و تکرار آن دوشنبه ساعت ۱۰ صبح و سه‌شنبه ساعت ۱۵ است.

 

برچسب‌ها: