هنر و تجربه: فاجعه تروریستی ۱۳ نوامبر در پاریس باعث تعطیلی سینماهای هنری پاریس و لغو افتتاحیه آخرین فیلم نانی مورتی در این شهر شده است.

پاریس که پس از وقایع تروریستی، به حالت نیمه تعطیل درآمده، تاکنون بسیاری از اتفاق‌های فرهنگی خود را تعطیل و به دلایل امنیتی از برگزاری آن صرف نظر کرده است. استیون اسپیلبرگ افتتاحیه فیلم خود «پل جاسوس‌ها» را لغو کرد و حالا خبری منتشر شده که بر اساس آن «مادر من» آخرین ساخته نانی مورتی نیز رنگ مراسم افتتاحیه خود که قرار بود در سینما پانتئون برگزار شود را نخواهد دید.

همچنین سینماهای «لوکسو» و «فروم دو ایماژز» که سینماهای شاخص مخصوص نمایش آثار سینمایی هنری در پاریس هستند تا اطلاع ثانوی تعطیل خواهند بود. این سینماها تا روز گذشته نمایشگر «مرد غیرمنطقی» به کارگردانی وودی آلن، «پسر شائول» لازلو نمش و «لابستر» یورگوس لانتیموس بودند. سینماهای دیگری نیز در سراسر شهر در خود را به روی تماشاچیان بسته‌اند.

هفتمین دوره جشنواره فیلمی با نام «وضعیت سینما و دنیا» هم زمان برگزاری خود را به تعویق انداخته است. این جشنواره توسط دانیل کن بندیت، سیاستمدار فرانسوی-آلمانی و عضو سابق پارلمان اروپا راه اندازی شده و در آن، فرصت ملاقات بین فیلم‌سازان و سیاستمداران فراهم می‌شود.